Alior Bank

Alior Bank

Jednym z najmłodszych banków w naszym kraju z pewnością jest Alior Bank. Oficjalnie zaczynał on swoją działalność finansową dopiero w 2008 roku 17 listopada. Główna siedziba banku znajduje się obecnie w Warszawie, natomiast znacząca część zaplecza operacyjnego w Krakowie.

Obecnym prezesem banku jest Wojciech Sobieraj. Bank prowadzony przez niego jest bankiem uniwersalnym, który może obsłużyć w zasadzie każdego klienta. Z przyjemnością odnajdzie się tutaj taki klient jakim jest osoba fizyczna, czyli indywidualny, jak również osoba prawna, która może pojawić się w formie większych lub mniejszych przedsiębiorstw.

Pośród wachlarza usług możemy znaleźć liczne propozycje kredytowe, które mogą zasilić każdego klienta w pieniądz jak i możliwość lokowania pieniędzy w postaci depozytów długo lub krótkoterminowych. Czołowym produktem hipotecznym w Alior Banku jest Kredyt hipoteczny "Megahipoteka" z najdłuższym na rynku okresem kredytowania nawet do 50 lat. W Alior Banku możemy otrzymac też kredyt mieszkaniowy z dopłatami Rodzina na Swoim oraz kredyt konsolidacyjny. Do popularnych działań banku z pewnością możemy również zaliczyć obsługę rachunków bieżących klienta oraz operacje według jego zleceń. Współcześnie Alior Bank został szczególnie doceniony przez klientów indywidualnych, którzy mogą dokonać w jego placówkach opłat bez dodatkowych kosztów transakcji. To zagwarantowało tej instytucji nowych klientów, którzy obdarzyli ją zaufaniem.

Obecnie kapitał akcyjny Alior Banku szacuje się na półtora miliarda złotych, a roczny zysk na 10 razy mniejszą kwotę. Na dzień dzisiejszy Alior Bank obsługuje więcej niż milion klientów w tym prawie dziesięć procent stanowią podmioty gospodarcze. Liczba pracowników przekracza już 3700 osób. Natomiast łączna liczba placówek oraz oddziałów partnerskich to 500.

Z racji na wiek tej instytucji, jej historia nie może być zbyt długa. 18 kwietnia 2008 roku grupa Carlo Tassara z Włoch otrzymała pozwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na założenie Alior Banku. Natomiast 1 września tego samego roku instytucja otrzymała pozwolenie na działalność finansową. Dwa miesiące później zostały otwarte pierwsze oddziały Alior Banku. Między innymi w Warszawie. Krakowie oraz Katowicach.

Biorąc pod uwagę intensywna działalność reklamową banku, można być pewnym, że w najbliższym czasie zyska on kolejne grono klientów, których będzie on obsługiwał.

Opinie

Napisany Sobota 3 marzec 2012 3:36 przez sgknkfwSgtd

To nie tak! Jak się zamyka konto to pocrawnik Aliora ma nakazane, aby nie podsuwać rozwiązania umowy o świadczenie usług bankowych, jeśli klient tego wyraźnie nie zarząda. Normalnie podsuwają więc do podpisu tylko umowę zamknięcia konta. Efekt taki, że dostaje się reklamy, a dane są trzymane w bazie danych klientf3w. Reklamy można wyłączyć telefonicznie, a żeby rozwiązac umowę i usunąć dane klienta z bazy danych trzeba iść do oddziału banku.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj