Bank BGŻ

Bank BGŻ

Jednym z najstarszych banków, działających na ziemiach polskich, jest Bank BGŻ S.A. (pełna nazwa: Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.). Pod względem aktywów, jest on obecnie na 11 miejscu w Polsce. Dysponuje siecią ponad 400 oddziałów, rozproszonych po całym kraju. Główna siedziba banku mieści się w Warszawie.

Jego historia sięga roku 1919, kiedy powołany został Polski Bank Rolny, który po kilkukrotnych zmianach nazwy, w 1975 roku połączył się z Centralnym Związkiem Spółdzielni Oszczędnościowych i od tej pory nazywa się BGŻ. Od tego czasu, pełnił on też funkcje centrali dla Banków Spółdzielczych, która to pełnił do roku 1990. Od tego czasu zaczęto przygotowania do przekształcenia banku w firmę komercyjną. Stało się to faktem w roku 1994, gdy został on przekształcony w spółkę aukcyjną. Do roku 2004 większościowym udziałowcem banku był Skarb Państwa, który posiadał 69% akcji. Od tego roku, stopniowo zaczął zwiększać się udział w banku nowych akcjonariuszy czyli Rabobank International Holding oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. W roku 2008 Rabobank przeją kontrolę nad BGŻ i obecnie posiada ponad 59% jego akcji. W roku 2008, bank zadebiutował na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Od samego początku istnienia banku, jest on kojarzony jako instytucja, której głównymi klientami są rolnicy. I na początku jego działania rzeczywiście tak było. Jednak obecnie oferta banku skierowana jest do wszystkich klientów indywidualnych jak i podmiotów gospodarczych. Bank oferuje prowadzenie rachunków, produkty depozytowe, kredytowe. Od roku 2001 prowadzi również obsługę za pomocą internetu czy telefonu. Dodatkowo, jego klienci mogą skorzystać z usług Biura Maklerskiego. Dzięki temu mają do dyspozycji szeroki wachlarz instrumentów finansowych, z których mogą korzystać za pośrednictwem Giełdy Papierów Wartościowych. Bank posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć bankomatów, a poza tym, dzięki umowom z innymi bankami, jego klienci nie muszą płacić za usługi bankomatowe w ponad 3900 punktach na terenie całego kraju.

Kredyt hipoteczny w BGŻ skierowany do klientów indywidualnych występuje w kilku wariantach, między innymi kredyt hipoteczny i budowlany, którym oprócz zasadniczego przeznaczenia jakim jest zakup czy budowa domu lub mieszkania, możesz również refinansować kredyt hipoteczny w innym banku, jak również przeprowadzić remont mieszkania lub modernizacje domu. Kolejnym produktem bankowym jest kredyt mieszkaniowy Rodzina na Swoim w systemie dopłat rządowych skierowany do młodych małżeństw, singli i osób samotnie wychowujących dzieci. BGŻ ma też w ofercie specjalny kredyt na zakup ziemi rolnej i budowlanej z atrakcyjną niską ratą miesięczną. Wśród ofert znajdziemy też kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu zamienimy wszystkie nasze pożyczki i kredyty w jeden tańszy kredyt. Kolejnym produktem o którym warto tu wspomnieć jest niskooprocentowana pożyczka hipoteczna na dowolny cel konsumpcyjny. W banku BGŻ pożyczka ta może być udzielona pod zastaw nie tylko nieruchomości kredytobiorcy, ale też osoby trzeciej.

Opinie

Napisany Niedziela 18 marzec 2012 20:37 przez Gość

czy bgz to jedyny bank w którym dostanę kredyt na zakup działki rolnej?

Napisany Piątek 30 listopad 2012 16:48 przez Gość

niezdecydowanym polecam kredyt w banku BGŻ, to dobry wybór o czym sam się przekonałem

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj