Bank Pocztowy SA

Bank Pocztowy SA

Jednym z pierwszych banków komercyjnych, który powstał w naszym kraju, jest Bank Pocztowy. Powstał on już bowiem w roku 1990, czyli zaraz na początku polskiego okresu transformacji. Został on utworzony, przez nieistniejącą już dzisiaj firmę jaką była Poczta Polska Telegram Telefon. Po jej rozpadzie, udziały Banku przejęła Poczta Polska, a od roku 2004, 25% akcji należy do PKO Bank Polski.

Pod wieloma względami Bank Polski jest wyjątkowy. Przede wszystkim, jest on dla wszystkich klientów wyjątkowo dostępny. Oprócz własnej sieci oddziałów, na którą składa się 19 oddziałów, 34 placówki i 20 mikro oddziałów, z jego usług można korzystać w ponad 2000 Pocztowych Stanowiskach Finansowych, które można spotkać w Urzędach Pocztowych. Ich ilość bardzo szybko rośnie, a co się z tym wiąże, rośnie również dostępność do usług bankowych, świadczonych przez ten Bank.

W ofercie Banku Pocztowego, znajdują się wszystkie podstawowe produkty bankowe. Klienci mogą więc założyć rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy, założyć lokatę, czy ubiegać się o kredyt. W Banku Pocztowym otrzymamy kredyt hipoteczny na standardowe cele m.in.: zakup działki budowlanej ale też np siedliskowej lub rekreacyjnej, budowę domu jednorodzinnego, zakup mieszkania lub domu, czy też spłatę kredytu hipotecznego w innym banku. Mamy też możliwość przeznaczenia 30% środków na dowolny cel z wyłączeniem działalności gospodarczej. Bank oferuje też kredyt mieszkaniowy z dopłatami Rodzina na Swoim skierowany do małżeństw, singli lub osób samotnie wychowujących dzieci oraz pożyczkę hipoteczną na dowolny cel konsumpcyjny. W swojej ofercie bank ma również karty kredytowe, oraz produkty ubezpieczeniowe. Natomiast we współpracy z PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Bank Pocztowy oferuje pełną ofertę inwestycyjną, dla każdego, kto chciałby w czynny sposób pomnażać swoje oszczędności. Klienci Banku Pocztowego, którzy posiadają w nich swoje konta osobiste, mają największe możliwości jeśli chodzi o dostęp do swoich pieniędzy. Za darmo mogą je wybierać we wszystkich placówkach pocztowych, w bankomatach PKO BP, a oprócz tego w bankomatach wielu innych banków, z którymi Bank Pocztowy podpisał stosowna umowę. W sumie daje to ponad 10 000 miejsc, gdzie można pozyskać pieniądze ze swojego konta.

Ostatnią nowością, jaka pojawiła się w Banku Pocztowym, to bankowość elektroniczna. Jest ona obok bankowości telefonicznej, drugą opcją korzystania z usług bankowych bez wychodzenia z domu. Przez internet klienci mogą sprawdzić stan swojego konta, zrobić przelew, założyć lokatę, lub wykonać jeszcze wiele innych czynności.

Opinie

Napisany Poniedziałek 10 marzec 2014 23:15 przez SD

Warty polecenia bank, bo przede wszystkim najdłużej działający bank po roku 1990, a przede wszystkim to bank polski, mają co raz lepszą ofertę kredytową.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj