Bank Zachodni WBK

Bank Zachodni WBK

Jednym z największych banków działających w Polsce jest Bank Zachodni WBK. Powstał on w roku 2001 w wyniku połączenia się Banku Zachodniego S.A. oraz Wielkopolskiego Banku Kredytowego S.A.

Po tej fuzji BZ WBK stal się 5 bankiem w kraju pod względem wartości aktywów, oraz 3 pod względem liczby placówek. Bank Zachodni WBK jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od roku 2011 jego głównym udziałowcem posiadającym ponad 95% udziałów jest Banco Santander czyli jeden z największych banków na świecie.

Bank Zachodni WBK jest typowym bankiem komercyjnym, który oferuje swoje usługi zarówno do klientów indywidualnych jak i podmiotów gospodarczych zarówno tych najmniejszych jak i o ogromnych korporacjach. Do najpopularniejszych produktów bankowych należą różnego rodzaju kredyty: gotówkowy, hipoteczny, mieszkaniowy, produkty depozytowe, czy rachunki osobiste. Obecnie nastąpiła jednak lekka zmiana jeśli chodzi o kredyty mieszkaniowe i jest ich udzielanych przez bank znacznie mniej. Dzięki temu że w skład Grupy Grupy Kapitałowej BZ WBK wchodzi min. Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Dom Maklerski, firmy zajmujące się leasingiem i jeszcze szereg innych, klienci firmy mogą zostać obsłużeni w sposób pełny i nie muszą oni korzystać z usług innych banków czy firm finansowych.

Na zakup domu, mieszkania i inne cele mieszkaniowe bank oferuje Kredyt hipoteczny. Bank Zachodni WBK posiada też w ofercie dla indywidualnych klientów kredyt mieszkaniowy Rodzina na Swoim. Kredyt z dopłatami Rodzina na Swoim to dla osób spełniających wymagania ustawy okazja na 50% ulgę w odsetkach w spłacie zobowiązania przez 8 lat. Kredyt mieszkaniowy z dopłatami może być udzielony na maksymalny okres 30 lat.

W ostatnich czasach Bank Zachodni znacznie rozwinął sieć swoich oddziałów. Liczba ta wynosi już ponad 500 placówek, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Większość z nich znajduje się na terenie Polski Zachodniej oraz w większych miastach. Sieć własnych oddziałów jest powiększona o placówki partnerskie, które oferują wybrane produkty banku. Dostęp do produktów bankowych znacznie ułatwia również bardzo dobrze rozwinięta bankowość elektroniczna, która jest jednym z liderów na polskim rynku bankowości internetowej.

Dzięki bardzo intensywnej kampanii reklamowej, w której uczestniczą bardzo znane osoby ze świata kultury i rozrywki, Bank Zachodni WBK stale powiększa grono klientów korzystających z jego usług. W związku z tym jego udział na polskim rynku bankowym stale się zwiększa.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj