BGK Bank Gospodarstwa Krajowego

BGK Bank Gospodarstwa Krajowego

Bank Gospodarstwa Krajowego, powstał w 1924 roku z połączenia Polskiego Banku Krajowego, Państwowego Banku Odbudowy i Zakładu Kredytowego Miast Małopolskich. Jest on bankiem państwowym i od samego początku swojej działalności, pełnił funkcje pomocniczą w realizacji działań Skarbu Państwa.

Jego działalność była kontynuowana do roku 1948, gdy został on definitywnie zamknięty. Jego działalność została wznowiona w roku 1989. Pełnił on wtedy głównie funkcje emitenta obligacji państwowych oraz wszelkich operacji związanych z ich sprzedażą. W roku 2002 BGK przeją obsługę operacyjną Banku Rozwoju Budownictwa Mieszkaniowego. W wyniku tego, znacznie zwiększyła się ilość placówek banku, co ma duży wpływ na kontakt z klientem.

W obecnych czasach, Bank Gospodarstwa Krajowego, w dalszym ciągu uczestniczy w realizacjach zadań państwa polskiego. Zarządza wieloma funduszami celowymi oraz wieloma programami rządowymi. Finansuje również sektor budowlano - mieszkaniowy, rynek nowych technologii energetycznych, a także odgrywa ważną rolę w finansowaniu drobnej przedsiębiorczości. BGK współpracuje również ze Skarbem Państwa, oddziałując na rynek walutowy poprzez kupno lub sprzedaż walut.

BGK ten, ściśle współpracuje z wieloma jednostkami samorządu terytorialnego. Prowadzi dla nich między innymi usługi emisyjno - inwestycyjne, czy też usługi doradczo - szkoleniowe. Często prowadzi również wypłatę środków należnych gminom czy powiatom, które Skarb Państwa przyznał im po klęskach żywiołowych, lub z okazji innych wypłat.

BGK też prowadzi, kompleksową obsługę klientów indywidualnych. W jego ofercie są wszystkie produkty, jakie można spotkać w bankach komercyjnych. Należą do nich lokaty, konta, kredyty. Mają one bardzo dobre i konkurencyjne warunki, więc cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Szczególnie dużą popularnością cieszy się kredyt hipoteczny, Rodzina na Swoim z dopłatami ze skarbu państwa. Jest to specjalnie uruchomiony przez rząd program o nazwie Rodzina na Swoim, w którym budżet państwa dopłaca do 50 % wielkości odsetek, które musi spłacać kredytobiorca. Również sporym zainteresowaniem cieszą się kredyty studenckie, które również są częściowo finansowane z budżetu państwa.

Bank Gospodarstwa Krajowego, ma również bardzo ciekawą ofertę dla firm. Szczególnie tych, które zajmują się współpracą z firmami zagranicznymi i w związku z tym muszą prowadzić operacje na rynku międzynarodowym. BGK zapewnia też przedsiębiorstwom dostęp do różnego rodzaju funduszy, które są współfinansowane przez Unię Europejską. Pełni on często dla tych klientów funkcje doradczą.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj