Bank BPS

Bank BPS

Historia Banku BPS rozpoczęła się 15 marca 2002 roku. Wtedy z połączenia Gospodarczego Banku Południowo ? Zachodniego, Banku Unii Gospodarczej, Małopolskiego Banku Regionalnego, Lubelskiego Banku Regionalnego, Rzeszowskiego Banku Regionalnego oraz Warmińsko - Mazurskiego Banku Regionalnego powstał jeden duży bank, który miał być konkurencją dla innych dużych banków komercyjnych.

Jest to bank działający na terenie całej Polski. Ma około 80 placówek, które obsługują zarówno klientów indywidualnych, jak i duże firmy oraz organy samorządu terytorialnego.

Głównym akcjonariuszem Banku Polskiej Spółdzielczościbanki spółdzielcze, które posiadają w sumie około 80% udziałów. Pozostali akcjonariusze to Skarb Państwa, Asseco Poland, Credit Nutuel oraz DZ Bank AG.

Wraz z innymi Bankami Spółdzielczymi tworzy on największą grupę banków spółdzielczych. Jest to tak zwana Grupa BPS. Zrzesza ona 366 banków spółdzielczych. Jest to ponad 60% wszystkich tego typu banków. Dzięki takiej dużej grupie, wzrasta konkurencyjność w stosunku do innych prywatnych banków.

Oferta Banku Polskiej Spółdzielczości jest skierowana do każdego. Jednak największą popularność, ma on u klientów związanych z rolnictwem. To właśnie z tym sektorem od najdawniejszych czasów współpracowały banki spółdzielcze, więc i całe zrzeszenie ma wśród rolników wielu klientów. Ale oprócz rolników innymi ważnymi klientami, są jednostki samorządu terytorialnego a szczególnie Urzędy Gmin. Wszystko to dzięki temu, że oddziały Banków Spółdzielczych często znajdują się w małych miejscowościach, gdzie mają siedziby takie jednostki. Więc jest im najłatwiej otwierać swoje rachunki w Banku BPS lub w banku z nim zrzeszonym.

Bank oferuje swoim klientom, dokładnie takie same produkty, jak banki komercyjne. Można więc skorzystać tutaj z każdego rodzaju kredytu (gotówkowy, hipoteczny, w rachunku), z wielu rodzajów rachunków i lokat, a także z najprzeróżniejszych kart kredytowych.

Sprawdź szczegóły oferty kredytu - kredyt hipoteczny BPS.

Dużym atutem banku jest fakt, że dzięki współpracy z innymi bankami spółdzielczymi, można na terenie całego kraju za darmo korzystać z bankomatów. Prowadzący działalność gospodarczą mają możliwość otworzenia w banku rachunku bieżącego, a także skorzystania z szerokiej oferty kredytów i kart kredytowych. Natomiast dla rolników, w ofercie jest wiele różnego rodzaju kredytów dopłatami do prowadzonej działalności, a także możliwość otworzenia w nim swojego rachunku bieżącego. Dla poprawienia współpracy z klientami, bank uruchomił również serwis internetowy, który ma pomagać w obsłudze poszczególnych produktów.

Przeczytaj co piszą klienci o współpracy z BPS w ramach przyznanego im kredytu hipotecznego ? Bank Polskiej Spółdzielczości ? opinie ? Kredyt hipoteczny.

Bank prowadzi bardzo intensywne działania marketingowe, dzięki czemu coraz więcej osób dowiaduje się o nim i zaczyna korzystać z jego usług. Jest to cel jaki ma na obecny czas, a później zadaniem banku będzie utrzymanie ich jak najdłużej u siebie.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj