Citi Handlowy

Citi Handlowy

Przyglądając się trochę bliżej wszystkim instytucją finansowym w naszym kraju musimy zwrócić także uwagę na Bank Citi Handlowy. Jeszcze do niedawna znany pod nazwą Citibank Handlowy jest bankiem komercyjnym, który znalazł swoją siedzibę w stolicy naszego kraju.

Aktualnie wszystkie działania tej instytucji odbywają się pod marką Citi Handlowy. Bank ten zajmuje dziesiąte miejsce co do wielkości aktywów w Polsce a także osiemnaste przyjmując za miernik liczbę placówek i oddziałów. Kapitał akcyjny tej spółki akcyjnej przekracza pół miliarda złotych. Obecnie zarządza nim prezes Sławomir Sikora.

Bank ten należy do banków uniwersalnych, które nastawione są na obsługę każdego klienta. Szukać potrzebnych im usług mogą w nim zarówno osoby fizyczne jak i prawne, nie wyłączając z tego dużych firm, a nawet ogromnych koncernów panujących na rynku. Szczególnie szeroki wachlarz usług bankowych pojawia się w działalności inwestycyjnej i depozytów finansowych.

kredyt hipoteczny w Citi Handlowy udzielany jest na maksymalny okres spłaty do 35 lat, a sfinansujemy nim do 90% wartości nieruchomości. Kredyt udzielany jest w złotówkach. Citi Handlowy oferuje możliwość wzięcia kredytu mieszkaniowego z dopłatą do odsetek Rodzina na Swoim. Wysokość dopłat do kredytu zależy od wielkości domu lub mieszkania, a może sięgać maksymalnie 50% kwoty odsetek naliczonych przez pierwsze 8 lat kredytowania. Dla stały klientów Citi Handlowy bank oferuje promocyjną marżę i prowizję na kredyt hipoteczny. Dla posiadaczy nieruchomości potrzebujących większej gotówki Citi Handlowy może zaproponować pożyczkę hipoteczną z długim okresem spłaty nawet do 20 lat.

Bank Citi Handlowy został założony już w 1870 roku. Pomysłodawcą tej instytucji był finansista Leopold Kronenberg. Z tą datą staje się jednocześnie drugim co do wieku bankiem w Polsce oraz jednocześnie jednym z niewielu w Europie, który funkcjonuje nieprzerwanie przez taki czas. W początkach XX wieku był jednym z dwóch banków działających w postaci spółki akcyjnej. W 1964 roku uzyskał on monopol na obsługę transakcji handlu zagranicznego w Polsce. Dzięki temu w bardzo szybkim tempie mógł się rozwijać, co poskutkowało stworzeniem oddziałów w takich miastach jak Londyn, Nowy Jork, Moskwa, Belgrad, Rzym oraz Berlin. Nie można również zapominać o afiliacji w Wiedniu, Luksemburgu oraz Frankfurcie. W roku 1997 akcje banku Citi Handlowego po raz pierwszy pojawiły się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Na uwagę zasługuje również akcjonariat banku Citi Handlowego. Na początku XXI wieku nastąpiło połączenie Banku Handlowego w Warszawie oraz Citibanku S.A. Od tej pory najbardziej znaczącym akcjonariuszem stał się sam Citibank. Od tego czasu bank znacznie uaktywnił się na rynku, szczególnie jeśli chodzi o obsługę klientów indywidualnych. Przejrzyste zasady działania, łatwy dostęp poprzez bankowość internetową sprawiają, że jest on jednym z najlepiej rozwijających się banków w Polsce.

Opinie

Napisany Wtorek 12 czerwiec 2012 12:02 przez karolina kondrat

Proszę o przedstawienie ofety kredytu mieszkaniowego na kwotę 380 tys. nieruchomość mieszkanie z rynku pierwotnego.Kredyt w RnS

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj