Credit Agricole

Credit Agricole

Credit Agricole Bank Poslaka S.A. jest obecny na polskiej scenie bankowej od roku 2011, kiedy to dokonano zmiany nazwy starego banku jakim był LUKAS Bank. Credit Agricole, było jego właścicielem od roku 2001, a sama zmiana nazwy miała tylko podkreślić ten fakt.

Sam rozwój banku rozpoczął się w roku 1992 kiedy to powstała spółka LUKAS, zajmująca się obsługą sprzedaży ratalnej. W roku 1998 spółka LUKAS przejęła Bank Świętokrzyski S.A. i zmieniła jego nazwę na LUKAS Bank Świętokrzyski. W roku 2001 75 % udziałów w firmie przejęła francuska grupa kapitałowa Credit Agricole i od tego czasu na rynku istniał już LUKAS Bank.

Chociaż na początku działalności, bank ten kojarzony był zwykle ze sprzedażą ratalną, na przestrzeni kolejnych lat wizerunek banku stale się zmieniał. Poprzez wprowadzanie nowych produktów, jakimi były między innymi kredyty gotówkowe, rachunki osobiste, czy wysoko oprocentowane lokaty, bank stopniowo zwiększał ilość klientów, którzy korzystali z jego usług. Klient indywidualny może też liczyć na kredyt hipoteczny w Credit Agricole. Bank oferuje kredyt mieszkaniowy, na mieszkanie, dom, kredyt hipoteczny na zakup działki budowlanej, ale też siedliskowej, letniskowej czy rekreacyjnej, kredyt hipoteczny na remont lub na refinansowanie innego kredytu hipotecznego zaciągniętego w innym banku na gorszych warunkach, aniżeli ten oferowany przez Credit Agricole. W banku otrzymamy również standardowy kredyt konsolidacyjny czy też znakomitą na pozyskanie środków na dowolny cel pożyczkę hipoteczną. Duży wpływ na wizerunek banku wniosła również specyficzna forma obsługi klienta, który według właścicieli banku miał się w nim czuć jak u siebie w domu. O powodzeniu tej akcji świadczyć może bardzo duża ilość nagród, przyznawanych przez klientów w różnego rodzaju plebiscytach.

Produkty oferowane przez bank, są bardzo łatwo dostępne. A wszystko to poprzez bardzo dobrze rozbudowaną sieć placówek, których jest obecnie ponad 450 rozproszonych po całym kraju. Należy do tego dodać bardzo dobrze rozwiniętą bankowość internetową oraz telefoniczną. Natomiast pierwszy produkt tego banku, jakim był kredyt ratalny, można zaciągnąć dzisiaj w ponad 16 tysiącach punktów sprzedaży, oferujących zakup towarów i usług właśnie za pośrednictwem tego banku.

Sądząc po wynikach finansowych, rosnącej liczbie klientów i powstających cały czas nowych oddziałach, strategia banku jest bardzo dobra i można się spodziewać w najbliższym czasie dalszego jego rozwoju. Będzie to z pewnością dobre dla wszystkich nowych klientów, którzy będą chcieli skorzystać z usług Credit Agricole.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj