Jak wyjść z długów?

Proszę o pomoc :(

Środa 21 listopad 2012 14:46Zgłoś nadużycie
Mira
Mira
Wrocław
Temat postu: Jak wyjść z długów?

Od kilku miesięcy (a właściwie od sierpnia) nie mam pracy. Wcześniej byłam księgową w małym biurze rachunkowym, ale praca była spokojna i nawet mi odpowiadała. W związku z kryzysem biuro padło (obsługiwało ledwie dwie duże spółki, które wpadły w tarapaty finansowe) i zostałam bez środków do życia. Co prawda dostaje 500 zł alimentów na dziecko (z funduszu socjalnego, bo tatuś się nie poczuwa do płacenia), ale to niewiele na przeżycie wraz z sześcioletnim dzieckiem we Wrocławiu. Do tego mam cztery niespłacone kredyty na karku (na łącznie 28 400 zł), nie wspominając o zaległościach za czynsz i wodę. Chciałabym wyjść jakoś z tych długów. Tylko jak..? :(

Ostatnio edytowane przez KredytnaM; Poniedziałek 12 luty 2018 13:24
Czwartek 22 listopad 2012 16:41Zgłoś nadużycie
Darek
Darek
Dąbrowa
Temat postu: Jak wyjść z długów?

Z doświadczenia wiem, że banki nie rozmawiają z dłużnikami na temat rolowania kredytów aż do momentu, kiedy nie zobaczą np. umowy o pracę. Jeśli dłużnik nie ma zatrudnienia to nie ma skrupułów - najpierw monity, potem przekazanie sprawy firmie windykacyjnej, a następnie sprawa w sądzie i komornik. Pytanie czy będzie w ogóle co licytować.

Życzę Ci z całego serca, żeby udało Ci się wyjść z dołka, ale dopóki nie masz pracy to niewiele możesz. Dlatego też na początek proponuję Ci, aby poszukała czegoś choćby nawet za najniższą krajową - byle gdziekolwiek się zahaczyć. Wtedy bank zobaczy, że się starasz i z pewnością rozłoży Ci zobowiązania na więcej rat lub je skonsoliduje w jeden, nowy kredyt. Wbrew pozorom lepszy taki klient, który spłaca choćby nawet 100 zł miesięcznie, niż taki który nie spłaca nic, bowiem koszty windykacji są przeważnie wysokie i się bankom nie zwracają.

Skomentuj wypowiedź

Reklama
Czwartek 22 listopad 2012 17:56Zgłoś nadużycie
bant
bant

Postów: 14
Tczew
woj. pomorskie
Na forum od: 2012-11-22
Temat postu: Jak wyjść z długów?

Tak jak Darek pisze, porozmawiaj z bankami, u których masz zadłużenia kredytowe. Są tak zwane "wakacje kredytowe", może do momentu podjęcia pracy oraz uzyskania perwszych dochodów uda ci się przetrzymać te najgorsze chwile dłużnika. Podstawa to rozmowa z pracownikami banku, chociaż znając niektóre z nich nie chcą na ten temat rozmawiać. Życzę powodzenia!!!

Skomentuj wypowiedź

Niedziela 2 grudzień 2012 17:21Zgłoś nadużycie
Adam
Adam
Kołobrzeg
Temat postu: Jak wyjść z długów?

"Wakacje kredytowe" to dobra myśl, tyle że warto podkreślić, że nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę. Najlepiej szukać na gwałt pracy - inaczej nie ma co mówić o tym, że bank dogada się w sprawie rozłożenia kredytu na mniejsze raty.

Skomentuj wypowiedź

Środa 5 grudzień 2012 23:42Zgłoś nadużycie
michal
michal

Postów: 5
Łódź
woj. łódzkie
Na forum od: 2012-12-01
Temat postu: Jak wyjść z długów?

Wyjść z długów to tylko spłacając je, taka jest zasada, pożyczyłeś oddawaj, a jak ni ma pracy jak w przypadku autorki tego wątku. Naprawdę współczuję, nie chciałbym być w takie sytuacji, nie życzę nikomu takiej sytuacji.

Skomentuj wypowiedź

Piątek 7 grudzień 2012 23:27Zgłoś nadużycie
sandik
sandik

Postów: 18
Rybnik
woj. śląskie
Na forum od: 2012-11-22
Temat postu: Jak wyjść z długów?

Negocjacje z bankiem na pewno coś powinny dać, a po drugie bierz każdą pracę jaką ci dają, banki przychylnie patrzą na takich ludzi, ponieważ widzą jak starają się kredytobiorcy, którzy spłacają zaciągnięte kredyty.

Skomentuj wypowiedź

Wtorek 18 listopad 2014 19:47Zgłoś nadużycie
alex
alex
Rzeszów
Temat postu: Jak wyjść z długów?

może spróbuj coś zaciągnąć na spłatę zobowiązań, tylko ustal ratę taką na która będzie Cię stać spłacać- wiadomo. Proponuje Ci pożyczkolandia, możesz tam wystawić wniosek i spróbować, jakoś wyjść z tego musisz a tu ustalisz samemu oprocentowanie i nie sprawdzą Cię w bazach.

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Wtorek 25 listopad 2014 16:38 | stempel | Warszawa

zgadzam się alex, kilka razy korzystałem z tej strony i jestem zadowolony tym że moge prywatnie pozyczyć i dosć szybko.

Środa 26 listopad 2014 19:15Zgłoś nadużycie
alex
alex
Rzeszów
Temat postu: Jak wyjść z długów?

dokładnie, dobre jest to że możemy pożyczyć jak w banku, ja mam kilka pożyczek na pożyczkolandia, jedną nawet na rok rozłożoną - b.pomocny portal.

Skomentuj wypowiedź

Środa 10 grudzień 2014 20:18Zgłoś nadużycie
Antoni
Antoni
Kraśnik
Temat postu: Jak wyjść z długów?

takze pozyczam juz od pół roku na społecznościowych pozyczkach, zwykle pożycz i pozyczkolandia.

Skomentuj wypowiedź

Czwartek 12 październik 2017 13:40Zgłoś nadużycie
Malecki
Malecki

Postów: 1
Warszawa
woj.
Na forum od: 2017-10-12
Temat postu: Jak wyjść z długów?

Dużo zależy tutaj od tego jak duże są to długi. Niektórzy ludzie są zadłużeni na wiele tysięcy i nie mają możliwości żeby to spłacić. Istnieją jednak firmy, które zajmują się takimi sprawami i pomagają wyjść z zadłużenia. Na stronie https://www.facebook.com/pg/restrukturyzacje/reviews/?ref=page_internal możesz poczytać opinie o takiej firmie. Warto się skontaktować z nimi i przedstawić swój problem - na pewno znajdą jakieś rozwiązanie.

Skomentuj wypowiedź

Reklama

Podobne wątki

Tytuł wątkuOstatnia wiadomość

Nieterminowa spłata kredytu hipotecznego

napisany przez: Gość; Poniedziałek 5 marzec 2012 12:33

Długi po mężu - jak się pozbyć?

napisany przez: Jagna; Wtorek 16 kwiecień 2013 20:36