Konto EUR i PLN

Gdzie bezpłatne przelewy zagraniczne?

Środa 26 grudzień 2012 14:10Zgłoś nadużycie
Darek
Darek
Frankfurt
Temat postu: Konto EUR i PLN

Właśnie znalazłem Wasze forum i postanowiłem zapytać o kilka kwestii. :D Otóż pracuje w Niemczech, a w Polsce mam żonę i córeczkę. Co miesiąc przysyłam im pieniądze na życie (żona ma zaledwie najniższą krajową i sama nie dałaby rady), ale przekazy Western Union sporo kosztują. Szkoda mi wyrzucać ok. 200 euro rocznie na opłaty. Mógłbym robić bezpłatne przelewy walutowe (EUR) z mojego konta w Niemczech na rachunek żony (czy nawet nasz wspólny)w PLN, ale w którym banku wybrać konto walutowe, żeby wygodnie potem wypłacić środki z konta i wymienić je np. w kantorze? W ostateczności żona mogłaby zrobić przelew z konta EUR na konto PLN, ale kursy banków są tak złodziejskie, że to chyba nie warte zachodu. Może ktoś ma pomysł, jak to sprytnie i tanio rozwiązać? :)

Ostatnio edytowane przez KredytnaM; Czwartek 27 grudzień 2012 21:36
Środa 26 grudzień 2012 14:16Zgłoś nadużycie
Anka
Anka
Koniecpol
Temat postu: Konto EUR i PLN

Pomyśl nad kontem w Alior Banku (lub Alior Sync) - i to zarówno walutowym (w EUR), jak i bieżącym (w PLN).

Co prawda karta debetowa (każda, w przypadku konta wspólnego i dwóch kart będą dwie opłaty) kosztuje 5 zł miesięcznie (w Aliorze, bo w Alior Sync jest darmowa), ale konto jest prowadzone za darmo, a do tego masz darmowe przelewy krajowe.

Euro możesz wymieniać choćby nawet w kantorze Alior Banku (online) po jednych z najlepszych kursów w Polsce. Naprawdę warto - sama korzystam. :D

Skomentuj wypowiedź

Reklama
Środa 26 grudzień 2012 17:17Zgłoś nadużycie
Maciek
Maciek
Tychy
Temat postu: Konto EUR i PLN

Swego czasu oprócz Alior Banku nieźle wypadał także "zielony" bank - czyli BZ WBK. Po ostatnich zmianach w cenniku pobierają (o ile dobrze pamiętam) 10 zł za przyjęcie przelewu z zagranicy. Przecież to istny absurd! Po co komu konto walutowe, skoro nie odbiera przelewów z zagranicy?

Dla kogoś takiego jak ja BZ WBK stało się nieopłacalne, bo dostaje co tydzień przelew na konto w GBP z Anglii. Wychodziło mi ok. 500 zł rocznie samej prowizji za przyjmowanie przelewów. Zrezygnowałem i przeniosłem rachunek walutowy do Aliora. Nie żałuję i Tobie też polecam. :)

Co do rachunku złotówkowego - możesz założyć bezpłatne konto z bezpłatną kartą debetową w Alior Sync. Przelewy z Alior Banku do Alior Sync nie idą nawet sekundę, więc będziesz miał świetny tandem (konto EUR + PLN) za free.

Skomentuj wypowiedź

Czwartek 27 grudzień 2012 21:36Zgłoś nadużycie
gafan
gafan
Łódź
Temat postu: Konto EUR i PLN

Zdecydowanie Alior Bank, to jedno z najlepszych kont walutowych. A wymieniać to jest nadal najlepiej w kantorach wymiany walut, tam jednak są wyższe kursy zdecydowanie, nawet niż w Alior Banku. A jak jeszcze ma się więcej waluty euro do wymiany to można jeszcze dobrze wynegocjować bardzo dobry kurs wymiany.

Skomentuj wypowiedź

Reklama