Kredyt konsumpcyjny zabezpieczony hipoteką

Sobota 2 marzec 2013 7:57Zgłoś nadużycie
Sławek
Sławek
Ostrołęka
Temat postu: Kredyt konsumpcyjny zabezpieczony hipoteką

Czy w ogóle istnieje taki kredyt mając nieruchomość chciałbym wziąć kredyt. Czy jednak brać normalny kredyt bez takiego zabezpieczenia w postaci nieruchomości? Co się bardziej opłaca w tym przypadku?

Ostatnio edytowane przez KredytnaM; Niedziela 3 marzec 2013 9:47
Sobota 2 marzec 2013 21:08Zgłoś nadużycie
Elvis
Elvis
Elbląg
Temat postu: Kredyt konsumpcyjny zabezpieczony hipoteką

Kredyt konsolidacyjny, który jest zabezpieczony wpisem do hipoteki jest znacznie tańszym kredytem niż taki, który nie jest. Dlatego też wolałbym tą pierwszą opcję, która daje sporo oszczędności na racie miesięcznej kredytu.

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Niedziela 3 marzec 2013 9:47 | Kamil | Warszawa

Co fakt, to fakt.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że mając np. mieszkanie w Warszawie warte choćby nawet 300 000 zł (po tyle chodzą kawalerki na Pradze, więc to dość niska cena) nie warto brać pożyczki hipotecznej nawet na 100 000 zł. Dlaczego? Bo jak Ci się kolokwialnie mówiąc noga powinie, to zostaniesz nie tylko bez pieniędzy, ale także bez dachu nad głową.

Ten niski procent to coś za coś. Bank nie jest instytucją charytatywną. Po prostu liczy na to, że w przypadku braku spłaty zajmie dużo wartą nieruchomość. Nikt nie pożyczy bowiem więcej, niż jest warte mieszkanie/dom (przeważnie banki dają do 80% wartości nieruchomości).

Dlatego nie mów hops... Czasem lepiej drożej, a pewniej. Przynajmniej człowiek spokojniej śpi. ;)

Reklama
Reklama