GETIN Bank

GETIN Bank

GETIN Bank należy do bardzo młodych instytucji finansowych w naszym kraju. Powstał on w 2004 roku, czyli zaledwie osiem lat temu. Jego obecnym prezesem został Krzysztof Rosiński. Warto jednak powiedzieć, że GETIN Bank nie jest bankiem samym w sobie. Powstał on jedynie jak pion bankowości detalicznej GETIN Noble Banku SA, który powstał po połączeniu się GETIN Banku SA z Noble Bankiem SA.

Pierwotnie powstał on z regionalnego Górnośląskiego Banku Gospodarczego SA, który został założony już 1990 roku. Na początku 1991 roku przeprowadził pierwsze transakcje finansowe w jednym z oddziałów, który znajdował się w Katowicach. Cztery lata później pozyskał on inwestora strategicznego, który pomógł mu w rozwoju. Od 2002 roku przez dwa lata, instytucja finansowa funkcjonowała w grupie Kapitałowej Banku Przemysłowo-Handlowego. W 2004 roku miała miejsce zmiana nazwy banku, na dziś znany nam GETIN Bank SA. Pod koniec tego roku zajął Bank Przemysłowy w Łodzi, a później również Wschodni Bank Cukrownictwa, którego oddziały zostały włączone do sieci placówek GETIN Banku. W 2010 roku GETIN Bank SA połączył się z Noble Bank, przez co została utworzona nowa instytucja finansowa o nazwie Getin Noble Bank SA. Na dzień dzisiejszy oba Banki należą do grupy Getin Holding. Obecnie GETIN Bank posiada ponad pięćset placówek w niemal wszystkich miastach naszego kraju.

Z pewnością możemy powiedzieć, że bank posiada szeroki wachlarz produktów, które są w stanie odpowiedzieć na potrzeby każdego klienta zarówno indywidualnego jak i z osobowością prawną, czyli przedsiębiorstw oraz większych firm. Getin Bank S.A. w ostatnim roku zajął miejsce lidera w liczbie udzielonych kredytów na samochód. Aktualnie możemy otrzymać na promocyjnych warunkach kredyt hipoteczny w Getin Banku z marżą 0% przez pierwszy rok spłaty, Kredyt hipoteczny Stokrotka, czyli 100 krotną wielokrotność Twoich zarobków, kredyt zmieszkaniowy z doplatami w programie Rodzina na Swoim, przeznaczony dla mlodych małżeństw, osób samotnie wychowujących dzieci oraz singli, złotówkowy kredyt hipoteczny EURO-PLN z ratą tak niską jak kredyty hipoteczne w Euro, Kredyt hipoteczny ?Rata Zero? przeznaczony na kupno nowego mieszkania z możliwością rozpoczęcia spłaty dopiero po odebraniu kluczy od naszego mieszkania. Atutem Getin Banku z pewnością jest również ciągle rozwijana bankowość internetowa, z której korzysta coraz większa liczba osób. Obecnie popularnym produktem są kredyty udzielane właśnie tą drogą. Oprócz tych produktów, klient może również skorzystać z innych popularnych ofert, które sprawiają, że GETIN Bank jest uniwersalną instytucją finansową, w której każdy może znaleźć coś dla siebie.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj