Czy kredyt hipoteczny przechodzi na dzieci?

Piątek 22 luty 2013 18:16Zgłoś nadużycie
Adam
Adam
Poznań
Temat postu: Czy kredyt hipoteczny przechodzi na dzieci?

Jak jest w takiej sytuacji kiedy umiera kredytobiorca, który ma do spłaty kredyt hipoteczny. Czy dzieci dziedziczą taki kredyt i muszą go nadal spłacać?

Ostatnio edytowane przez KredytnaM; Poniedziałek 25 luty 2013 6:40
Niedziela 24 luty 2013 14:59Zgłoś nadużycie
Wiesław
Wiesław
Warszawa
Temat postu: Czy kredyt hipoteczny przechodzi na dzieci?

Obecnie większość banków (o ile nie wszystkie) wymaga ubezpieczenia nie tylko nieruchomości, ale także i siebie. Ściślej mówiąc biorąc hipotekę np. na mieszkanie bank wymaga zarówno cesji z polisy ubezpieczeniowej na mieszkanie, jak i na życie.

W przypadku śmierci kredytobiorcy (lub kredytobiorców) bank korzysta z polisy na życie. Tak samo wygląda sprawa w przypadku np. trwałego kalectwa itp.

Natomiast w przypadku np. spalenia się lokalu bank bierze pieniądze z polisy ubezpieczeniowej na mieszkanie.

Dlatego też jak by na to nie patrzeć, trzeba ubezpieczyć zarówno siebie, jak i mieszkanie/dom dwa razy - raz z powodu wymogu banku, a dwa dla własnego komfortu psychicznego (aby np. po naszej śmierci dzieci nie zostały zarówno bez rodzica, jak i dachu nad głową). ;)

Skomentuj wypowiedź

Reklama
Poniedziałek 25 luty 2013 6:40Zgłoś nadużycie
Krzysztof
Krzysztof
Ostrów Wielkopolski
Temat postu: Czy kredyt hipoteczny przechodzi na dzieci?

Zawsze kredyt hipoteczny w przypadku śmierci kredytobiorcy przechodzi na dzieci, które oczywiście posiada. Nawet jak taki kredytobiorca przy kredycie hipotecznym nie wykupił polisy ubezpieczeniowej na życie to powinien posiadać wykupioną przez siebie polisę. Dlatego też spadkobiercy mogą pokryć spłatę kredytu z takiego ubezpieczenia, jeżeli oczywiście suma wypłacona w przypadku śmierci wystarczy.

Skomentuj wypowiedź

Reklama