Getin Bank -dziwne praktyki

Sobota 29 czerwiec 2013 0:15Zgłoś nadużycie
Felek
Felek
Chełm
Temat postu: Getin Bank -dziwne praktyki

Byłem dzisiaj w jednym z oddziałów Getin Banku, aby zapytać o kredyt hipoteczny. Zapytałem o wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego. Chodziło mi o to jak po spłacie części takiego kredytu hipotecznego bank nalicza ratę kredytową i czy można zachować dotychczasową kwotę raty miesięcznej z zmniejszeniem okresu kredytowania. Pracownik banku poinformował mnie, że zależy to od banku, ale on nie może udzielić takich informacji. Przecież przed wzięciem kredytu hipotecznego taki potencjalny kredytobiorca powinien wszystko wiedzieć i być bardzo dobrze poinformowany o kredycie hipotecznym przez pracownika banku. Nie wiem dlaczego nie uzyskałem takiej informacji, nie rozumiem tego.

Sobota 29 czerwiec 2013 8:34Zgłoś nadużycie
Robert
Robert
Chrzanów
Temat postu: Getin Bank -dziwne praktyki

Bo to nie jest bank przyjazny dla klienta, a pewne praktyki tego banku są przynajmniej dziwne. Klient choćby tylko pytał tylko o ofertę kredytową musi być poinformowany, a pracownik banku nie może uchylać się od odpowiedzi. Dlatego po takim zdarzeniu z daleka omijałbym placówki tego banku.

Skomentuj wypowiedź

Reklama
Niedziela 30 czerwiec 2013 9:54Zgłoś nadużycie
Michał
Michał
Radom
Temat postu: Getin Bank -dziwne praktyki

Bardzo tajemniczy był ten pracownik banku, może najlepiej jakby w ogóle przy udzielaniu kredytu hipotecznego nic nie mówili i nie tłumaczyli, tylko po prosto w ciemno brać taki kredyt hipoteczny. Kiedy brałem kredyt, a w różnych bankach zawsze dostawałem treściwą informację, kiedy pytałem o szczegóły.

Skomentuj wypowiedź

Poniedziałek 1 lipiec 2013 22:49Zgłoś nadużycie
Olaf
Olaf
Katowice
Temat postu: Getin Bank -dziwne praktyki

Nie ma wątpliwości że już podczas starania się o kredyt hipoteczny powinniśmy znać wszystkie szczegóły umowy i dokładnie je przeanalizować. Pracownicy banku powinni nam w tym pomagać i jasno i rzeczowo wyjaśniać wszystkie nieścisłości. Dla mnie jasne jest to że bank daje możliwość np. wcześniejszej spłaty kredytu bez ponoszenia opłat ze strony klienta, lub za dodatkową prowizją. Jednak sama forma rozliczenia się z części pozostałej do spłaty jest raczej kwestią sporną i podlega dyskusji szczególnie gdy w grę wchodzi trzydziesto letni okres spłaty. Nie dziwię się więc że bank stroni od skonkretyzowania tego akurat punktu. Jest on otwarty i taki powinien pozostać.

Skomentuj wypowiedź

Piątek 5 lipiec 2013 20:29Zgłoś nadużycie
Radek
Radek
Świdnica
Temat postu: Getin Bank -dziwne praktyki

Sorry ale po co w ogóle dyskutować na ten temat. Każdy bierze kredyt tam gdzie chce. Skoro ludziom pasuje niewiedza i ciemnota i chcą tylko dostać pieniądze nieważne jak i na jakich zasadach, ale już i w tej chwili, to może nie warto im psuć zabawy. Czytanie warunków i analizowanie najdrobniejszych szczegółów nie zawsze chroni przed błędami. W końcu te umowy w ogóle są tak skonstruowane, żeby bank wyszedł zawsze obronną ręką a nie klient.

Skomentuj wypowiedź

Piątek 5 lipiec 2013 22:54Zgłoś nadużycie
Jarek
Jarek
Gliwice
Temat postu: Getin Bank -dziwne praktyki

A dlaczego ma być zawsze nienormalnie, a przecież o normalność chodzi? Biorę kredyt hipoteczny na 30 lat, więc też jako strona wymagam, aby dostać dobre warunki i być dobrze poinformowanym o warunkach kredytu, który mi bank oferuje. A tutaj tylko jedna strona jest pod lepszym parasolem ochronnym, a druga niech tylko płaci i płacze i nawet niech go zlicytują, dlatego nie rozumiem twojej wypowiedzi na tym forum.

Skomentuj wypowiedź

Reklama