Inwestowanie w mieszkanie

Czy to się opłaca

Wtorek 19 luty 2013 8:01Zgłoś nadużycie
Ludwik
Ludwik
Mikołów
Temat postu: Inwestowanie w mieszkanie

Czy teraz warto przy obecnych cenach zainwestować w zakup mieszkania i później je wynajmować? A może jednak wstrzymać się z zakupem? Może jednak ceny mieszkań spadną. Mam ponad 150 tysięcy złotych, a chciałbym zainwestować w sumie w zakup mieszkania około 250 tysięcy złotych. Resztę chciałbym sfinansować kredytem hipotecznym. Ale czy mi się to będzie opłacało?

Ostatnio edytowane przez KredytnaM; Czwartek 21 luty 2013 22:28
Wtorek 19 luty 2013 20:20Zgłoś nadużycie
Maksio
Maksio
Wejherowo
Temat postu: Inwestowanie w mieszkanie

Wstrzymałbym się jeszcze z zakupem kilka miesięcy i zobaczyłbym jak wyglądał sezon turystyczny w tym roku. Wtedy zrobiłbym kalkulację. A inwestycja chyba powinna być trafiona, zwłaszcza, że tylko będziesz się posiłkować kredytem hipotecznym.

Skomentuj wypowiedź

Reklama
Środa 20 luty 2013 22:00Zgłoś nadużycie
Czesiek
Czesiek
Braniewo
Temat postu: Inwestowanie w mieszkanie

Dokonałbym jeszcze szczegółowej analizy cen mieszkań, dlatego też poczekałbym przynajmniej pół roku z decyzją kupna, może uda się jeszcze znaleźć mieszkanie jeszcze tańsze. A przez pół roku nawet inwestując w lokatę terminową pieniądze na inwestycję mogą przynieść dodatkowe tysiące złotych, które przydadzą się przy kupnie mieszkania.

Skomentuj wypowiedź

Czwartek 21 luty 2013 22:28Zgłoś nadużycie
Wala
Wala
Będzin
Temat postu: Inwestowanie w mieszkanie

Też bym się wstrzymał jako inwestycję i pod wynajem, czasy są ciężkie, wiem, że ludzie nie mają zdolności kredytowych, aby brać kredyty hipoteczne i kupować mieszkania. A na wynajem mogą się szybciej zdecydować, bo przecież gdzieś trzeba mieszkać. Ale za wynajem niestety już tak wiele się nie dostanie i moze się okazać, że braknie pieniędzy z wynajmu na obsługę raty miesięcznej kredytu hipotecznego.

Skomentuj wypowiedź

Reklama