Kredyt hipoteczny a umowa zlecenie

Piątek 1 marzec 2013 20:22Zgłoś nadużycie
Leszek
Leszek
Czechowice-Dziedzice
Temat postu: Kredyt hipoteczny a umowa zlecenie

Mam umowę zlecenie, średnio miesięcznie zarabiam około 4000 złotych na rękę. Czy mam mozliwość wzięcia kredytu hipotecznego na zakup mieszkania?

Ostatnio edytowane przez KredytnaM; Poniedziałek 22 kwiecień 2013 10:12
Sobota 2 marzec 2013 21:14Zgłoś nadużycie
Klint
Klint
Ciechanów
Temat postu: Kredyt hipoteczny a umowa zlecenie

Banki niechętnie udzielają kredytów hipotecznych takim osobom, które mają tylko umowę zlecenie, nawet jak mają bardzo wysokie wynagrodzenia z takiej umowy zlecenie. Wydaje mi się, że będzie ci ciężko dostać w ogóle kredyt hipoteczny jak w taki sposób zarobkujesz. Dla banków nie będzie przekonywaujący nawet dobry PIT z poprzedniego roku podatkowego.

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Niedziela 3 marzec 2013 9:30 | Magda | Kraków

Niestety podpisuje się pod tą wypowiedzią.

Pracuję od ponad czterech lat (jedynie na umowę o dzieło lub umowę-zlecenie) i kiedy ostatnio pytałam o kredyt hipoteczny w moim banku (MultiBank), to powiedzieli mi że niestety raczej go nie dostanę.

Oczywiście wszystko byłoby do zrobienia - ale w przypadku osób pracujących na podstawie umów o dzieło/zlecenie banki wymagają dużego wkładu własnego (od 30% do nawet 50%), co akurat dla mnie jest zaporą nie do przeskoczenia (musiałabym wyłożyć jakieś 100 000 wkładu własnego, a gdzie tu pieniądze na notariusza, remont czy meble).

Niestety jak widać banki mierzą każdego inną miarą. A szkoda - bo mam naprawdę niezłe dochody i bezrobocie raczej mi nie grozi. ;)

Poniedziałek 22 kwiecień 2013 10:12 | DORADCA FINANSOWY | LUBLIN

JESTEM DORADCA FINANSOWYM JAK PAN CHCE TO MOGĘ PANU ZNALEŚC TAKI KREDYT ŻE BEZ WKŁADU PAN GO DOSTANIE BO MAM MOŻLIWOŚĆI NEGOCJACYJNE I POMOGE ZAPRASZAM DO KONTAKTU BEATA WOXNIAK 795445688

Reklama
Reklama