kredyt hipoteczny u dewelopera?

Sobota 16 marzec 2013 8:23Zgłoś nadużycie
Jan
Jan
Warszawa
Temat postu: kredyt hipoteczny u dewelopera?

Ostatnio odzwiedziłem dewelopera, który ma swojej ofercie sprzedaż mieszkań, a które chciałbym zakupić na kredyt hipoteczny. Deweloper zaproponował mi kredyt hipoteczny u siebie. Czy to on pożycza pieniądze na ten cel czy jest tylko pośrednikiem jakiegoś banku? Czy koszty takiego kredytu hipotecznego u dewelopera są wyższe niż przy kredycie hipotecznym udzielonym w banku?

Ostatnio edytowane przez KredytnaM; Sobota 16 marzec 2013 20:44
Sobota 16 marzec 2013 15:30Zgłoś nadużycie
Litwin
Litwin
Łuków
Temat postu: kredyt hipoteczny u dewelopera?

Deweloperzy swoje pieniądze wyłożyli na inwestycję czyli budowę mieszkań, teraz chcą sprzedać, aby im się taka inwestycja zwróciła z zyskiem. Dlatego też wszystko robią, aby kupującemu ułatwić kupno takiej nieruchomości, którą wybudowali. I z tego powodu także oferują kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości jaką jest mieszkanie. Nie wykładają swoich pieniędzy na kredyt hipoteczny, tylko pośredniczą w załatwieniu takiego kredytu hipotecznego. Przy okazji jako pośrednik kredytowy zarabiają niezłe pieniądze.

Skomentuj wypowiedź

Reklama
Sobota 16 marzec 2013 20:44Zgłoś nadużycie
Karol
Karol
Słupsk
Temat postu: kredyt hipoteczny u dewelopera?

Za dużo nabudowano mieszkań w stosunku do popytu i możliwości finansowych ludzi. Rynek wiecznie nie będzie rosnąć, i dlatego mmy możliwość załatwienia łącznie z kredytem hipotecznym w jednym miejscu. Ja różnicy nie widzę czyt w banku czy u pośrednika kredytowego.

Skomentuj wypowiedź

Reklama