Kredyt na mały domek

Wtorek 15 styczeń 2013 6:23Zgłoś nadużycie
Jola
Jola
Polska
Temat postu: Kredyt na mały domek

Przeczytałam artykuł na tym portalu o opłacalności budowy małego domku poza obrzeżami wielkiego miasta. Zdecydowanie taniej można wybudować dom o małej powierzchni wraz z kupnem działki budowlanej. A jak to się ma do rzeczywiśtości, czy ktoś zna takie przykłady, a może ma własne doświadczenia albo swoich znojomych i bliskich? Proszę o rady, bo w tym roku muszę podjąć decyzje jeżeli chodzi o nieruchomość.

Ostatnio edytowane przez KredytnaM; Niedziela 20 styczeń 2013 11:09
Środa 16 styczeń 2013 23:30Zgłoś nadużycie
Kanarek
Kanarek
Temat postu: Kredyt na mały domek

Mam znajomych może nie na obrzeżach dużego miasta czy aglomeracji, ale udało im się wybudować domek z czterema pokojami z drewna i w sumie razem z zakupem działki budowlanej zamknęli taką inwestycję w okolicach 200 tysięcy złotych. A mieszkania w pobliskich miejscowościach, trzy pokoje, kosztują od 130 do 165 tysięcy złotych. I to jest porównanie, że bardziej warto starać się o mały domek niż kupować mieszkanie w żelbetonowych dziesięciopiętrowcach.

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Sobota 19 styczeń 2013 18:27 | krzysztof | gorzow

witam.
200 tys? rozumiem ze dom ma okolo 120 m2?jest to mozliwe ale w stanie surowym zamknietym,bez wykonczenia!.
ja buduje dom z poddaszem uzytkowym 147 m2,wydalem na budowe 240 tys,za stan surowy zamkniety, z garazem wolnostojacym, tj.mury, dach, okna, instalacja elektryczna i kanalizacja.
-dzialki nie wliczam, kupilem kilka lat temu [30tys]
-okna 34tys [zaznaczam ze bardzo drogie, bo jest okno podnosno-przesowne[3.70m],wszystkie w pakiecie 3-szybowym,pcw-kolor obustronny,na profilu 6-komorowym-ideal 8000.]---gdyby nie te rozsuwane to koszt tych pozostalych to 16tys.[10szt]
-dachowka ceramiczna, rynny [tytan cynk] i okna dachowe 9 sztuk 32tys.
-reszta, czyli materialy budowlane i robocizna firmy budowlanej[67tys]skladaja sie na pozostale wydatki.
;)
-jeszcze dodam ze projekt indywidualny dalem 10tys.
-firma dosc droga, ale mnie nie interesowalo nic, ja dawalem tylko pieniadze na materialy,szef zalatwial tam gdzie taniej[pewnie lepiej wie gdzie lepsze ceny za material dostanie]
i maszyny bydowlane byly w gesti firmy budowlanej.
pozdrawiam i zycze udanych domow.

Niedziela 20 styczeń 2013 8:49 | Borsuk | Wrocław

Krzysztofie budujesz dom większy oraz z innych materiałów i jeszcze zleciłeś to firmie, która nie wiadomo czy za materiały nie bierzez jeszcze marży, tak do końca nie miałby zaufania i przekonania. A tutaj domek ma być mały, bo i po co duży, a i tak większy niż tak zwane "apartamenty" czterdziestometrowe w dużych miastach. A firma, która stawia takie domki to je produkuje i koszty to około 15 procent wartości zakupionego takiego domku.

Reklama
Czwartek 17 styczeń 2013 22:54Zgłoś nadużycie
Ula
Ula
Świecko
Temat postu: Kredyt na mały domek

Ludzie przychodzą w czasach kryzysu po rozum do głowy. Bo mieszkania skoczyły do niebotycznych cen w wielkich miastach, a także, że w życiu nie tylko liczą się lokale, mieszkania i kredyty hipoteczne, ale także inne rzeczy, ale na te rzeczy trzeba mieć pieniądze. A tych brakuje po zapłacie czynszu, kredytu hipotecznego. Więc szukają tańszej alternatywy, właśnie budując bardzo małe domy za małe pieniądze, gdzieś daleko lub trochę bliżej wielkich miast. To bardzo dobry i logiczny pomysł postawienia małego domku.

Skomentuj wypowiedź

Sobota 19 styczeń 2013 0:22Zgłoś nadużycie
Wojak
Wojak
Temat postu: Kredyt na mały domek

Wybudowanie domu drewnianego do 70 metrów kwadratowych nie powinno przekroczyć 200 000 złotych czyli niecałe 3000 złotych za metr kwadraratowy, pozostaje tylko wykończenie, a tutaj to już jest bardziej indywidualne podejście, a więc różne koszty takiego wykończenia wybudowanego domu.

Skomentuj wypowiedź

Niedziela 20 styczeń 2013 11:09Zgłoś nadużycie
Gość
Gość
Temat postu: Kredyt na mały domek

80 m2 domek parterowy, zbudowałem wykończyłem, cały koszt zamknął się właśnie w mniej więcej 200 tys. zł, działkę miałem kupioną 7 lat temu za 20 tys. zł, obecnie taka sama po sąsiedzku sprzedana została za 80 tys. zł, ceny ziemi tak poszły w górę przez ostatnie 10 lat że teraz tanio kupić działkę to trzeba mieć szczęście

Skomentuj wypowiedź

Reklama