Kredyt na stary dom

Wartość inwestycji niższa niż kwota kredytu

Czwartek 22 marzec 2012 6:05Zgłoś nadużycie
Gość
Gość
Temat postu: Kredyt na stary dom

Dostałem w spadku stary dom nad jeziorkiem, który jednak wymaga kapitalnego remontu. Jego wartość jest w tej chwili niezbyt duża, ale atrakcyjna i dużo warta jest działka. W związku z tym mam pytanie. Czy dom z działką wystarczy na zabezpieczenie kredytu, który muszę wziąść aby go wyremontować?

Ostatnio edytowane przez KredytnaM; Wtorek 12 styczeń 2016 10:15
Czwartek 22 marzec 2012 20:45Zgłoś nadużycie
Gość
Gość
Temat postu: Kredyt na stary dom

Jeżeli wartość działki jest wysoka i jej ewentualna cena będzie pokrywała kwotę kredytu, to bank na pewno nie będzie robił problemu, aby udzielić kredytu. Gdyby jednak nie była aż tak wysoka, może poprosić o dodatkowe zabezpieczenie.

Skomentuj wypowiedź

Reklama
Niedziela 27 styczeń 2013 7:20Zgłoś nadużycie
Lipowy
Lipowy
Temat postu: Kredyt na stary dom

Piszesz, ze działka jest duzo warta, więc z uzyskaniem kwoty pod hipotekę nie powinno być problemu. Zwłaszcza, ze chcesz wziąć kredyt na remont domu, a więc chcesz podnieść znacznie majątek tej nieruchomości. Tylko w tym przypadku musisz się liczyć z tym, że bank będzie wypłącał kredyt w transzach i sprawdzał stan robót remontowych.

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Niedziela 27 styczeń 2013 11:18 | Franek | Bytom

Tak jak Lipowy:

Jeśli działka jest sporo warta - a za tego co mówisz to jest - to każdy bank w Polsce powinien Ci bez problemu udzielić nawet kilkadziesiąt tysięcy na remont tego domku

Bank z pewnością wyznaczy rzeczoznawcę, który sprawdzi stan nieruchomości, jej wartość, wartość samego gruntu, na którym stoi dom itd. Oczywiście musisz pracować i z pewnością przedstawić zaświadczenie o zarobkach - chyba, że weźmiesz kredyt w banku, do którego wpływają Ci dochody. :)

Niektóre instytucje finansowe w naszym kraju mają w ofercie specjalne kredyty na remont. Łatwo je uzyskać, mają niskie oprocentowanie, a ich zabezpieczeniem jest remontowana nieruchomość. Dzięki temu oddasz do banku dużo mnie, bo takie pożyczki mają procent kredytów hipotecznych, a nie gotówkowych. Odsetki będą więc jakieś 2-3 razy niższe, niż przy normalnej pożyczce na dowolny cel. Jest jednak jeden problem (choć nie dla każdego) - bank z reguły wypłaca taki kredyt w transzach. Robisz np. podłogi, przedstawiasz w banku faktury, a bank widząc wydatki wypłaca Ci kolejną transzę na dalszą część remontu.

Chodzi po prostu o to, by ktoś nie wziął finansowania na śmieszny procent, a następnie nie ulokował tych środków np. na giełdzie. Bank nie jest głupi, dlatego zabezpiecza się bardzo analogiczny sposób do kredytu hipotecznego przy budowie domu.

Wtorek 12 styczeń 2016 10:15Zgłoś nadużycie
Karol
Karol
Temat postu: Kredyt na stary dom

i gdzie brałeś ten kredyt jeżeli dostałeś? też chcę wziąć kredyt na stary dom do remontu

Skomentuj wypowiedź

Reklama

Podobne wątki

Tytuł wątkuOstatnia wiadomość

Kredyt pod hipotekę bez dochodów?

napisany przez: Waldek; Środa 2 październik 2013 22:12

Kredyt na zakup działki i budowę domu

napisany przez: Adam; Środa 18 styczeń 2012 22:49

Kredyt na zakup ziemi rolnej

napisany przez: Gość; Wtorek 26 styczeń 2016 11:18

Darowana działka a kredyt hipoteczny

napisany przez: Filip; Niedziela 9 grudzień 2012 18:51

Rodzina na swoim na zakup domu

napisany przez: t.o; Wtorek 16 październik 2012 11:38