Praca za granicą a kredyt hipoteczny w Polsce

Środa 26 grudzień 2012 14:07Zgłoś nadużycie
Darek
Darek
Frankfurt
Temat postu: Praca za granicą a kredyt hipoteczny w Polsce

Od prawie 5 lat pracuje (i mieszkam) w Niemczech. Tam miesiąc, tutaj dwa tygodnie - i tak już parę lat. :) Moja żona z córeczką mieszka na razie u swoich rodziców (tj. u moich teściów), ale dostaliśmy w prezencie działkę budowlaną, na której chcielibyśmy postawić niewielki domek (do 150 m2). Mamy 20 000 euro oszczędności, ale z pewnością tyle nie wystarczy. Chcielibyśmy wziąć kredyt hipoteczny, ale czy w ogóle dostaniemy finansowanie z banku, jeśli ja pracuje zagranicą, a żona zarabia raptem 1111,86 zł (najniższa krajowa) w lokalnym urzędzie pocztowym? :( Potrzeba nam ok. 300 000 zł - tak, żeby na spokojnie wystawić dom i wykończyć go w środku. Są jakieś szanse..?

Ostatnio edytowane przez KredytnaM; Czwartek 27 grudzień 2012 16:03
Środa 26 grudzień 2012 17:39Zgłoś nadużycie
Rysiek
Rysiek
Szczecin
Temat postu: Praca za granicą a kredyt hipoteczny w Polsce

Mój brat jest (a raczej był) w podobnej sytuacji. Dostał bez problemu hipotekę - tyle, że na mieszkanie. Też pracuje w Niemczech, ale tutaj w Szczecinie to co drugi tak żyje.

Problemem jest tylko to, że nie każdy bank toleruje zarobki z innych krajów. Z tego co wiem, to np. PKO BP kręci nosem na zagraniczne kontrakty o pracę, ale dla Pekao SA to już nie problem. Kłód pod nogi nie rzuca także Alior Bank czy MultiBank - więc tam próbuj uzyskać kredyt. Bez kompletu dokumentów (i ich tłumaczeń) się nie obejdzie, więc szykuj się na niemałe koszta (nawet kilka tysięcy złotych, bo wszystko musi przełożyć na polski tłumacz przysięgły, a niektóre dokumenty podbić konsulat czy notariusz).

Skomentuj wypowiedź

Reklama
Czwartek 27 grudzień 2012 6:43Zgłoś nadużycie
Marylka
Marylka
Katowice
Temat postu: Praca za granicą a kredyt hipoteczny w Polsce

Z pewnością są banki, które nie pogardzą takim klientem, jak Ty. Sęk jednak w tym, że mamy kryzys i nawet osoby pracujące w Polsce mają problem z uzyskaniem finansowania na dom czy mieszkanie. Twój dochód jest jednak pewnie na tyle duży, że mógłbyś liczyć nawet na kredyt hipoteczny w walucie (np. euro) w Alior Banku. Co prawda wymagają zarobków na poziomie min. 15 000 zł (niecałe 4 000 euro), ale z opinii znajomych wiem, że warto.

W każdym razie życzę powodzenia w budowaniu wymarzonego domku. Jakby co to napisz na forum, gdzie udało Ci się dostać kredyt przy pracy zagranicznej i na jakich warunkach. :)

Skomentuj wypowiedź

Czwartek 27 grudzień 2012 16:03Zgłoś nadużycie
michal
michal
Łódź
Temat postu: Praca za granicą a kredyt hipoteczny w Polsce

Zarobki netto z euro należy przeliczyć na zarobki netto w polskich złotówkach i wydaje mi się, że kredyt hipoteczny na sumę jaką podał autor tego wątku, a więc 300 000 złotych nie będzie problemu, aby go uzyskać. Swego czasu co mi wiadomo na takich klientów, kredytobiorców zarabiających w walucie euro, przychylnie patrzył bank PKO BP.

Skomentuj wypowiedź

Reklama

Podobne wątki

Tytuł wątkuOstatnia wiadomość

Kredyt pod hipotekę bez dochodów?

napisany przez: Waldek; Środa 2 październik 2013 22:12

Dłuższe kredytowanie nieruchomości

napisany przez: Yeti; Poniedziałek 21 styczeń 2013 21:30

Kredyt dla osób pracujących za granicą

napisany przez: ala; Czwartek 11 wrzesień 2014 13:23

Darowana działka a kredyt hipoteczny

napisany przez: Filip; Niedziela 9 grudzień 2012 18:51

Aktualne porównanie kredytów hipotecznych w bankach

napisany przez: Gość; Poniedziałek 15 październik 2012 11:02