Renta hipoteczna w zamian za mieszkanie

Środa 6 marzec 2013 21:24Zgłoś nadużycie
Norek
Norek
Bolesławiec
Temat postu: Renta hipoteczna w zamian za mieszkanie

Ma powstać ustawa o odwróconej hipotece, aby regulowała ten stan, ponieważ niestety w chwili obecnej odwrócony kredyt hipoteczny jest umową cywilnoprawną i to wykorzystują banki. Najpierw banki zaniżają wartość nieruchomości oraz wypłacają bardzo małe sumy. Taki umowy są bardzo skomplikowane, że najbardziej tracą właściciele mieszkań na takiej odwróconej hipotece. Czy jest szansa, że będzie inaczej to znaczy lepiej?

Ostatnio edytowane przez KredytnaM; Sobota 9 marzec 2013 11:26
Środa 6 marzec 2013 23:13Zgłoś nadużycie
Damian
Damian
Tarnów
Temat postu: Renta hipoteczna w zamian za mieszkanie

Najwyższy czas, aby ustawodawca zrobił porządek z odróconą hipoteczną, bo to co robią banki w ramach tej oferty to jest rozbój w biały dzień. Jak można celowo zaniżać wartość nieruchomości do osiągania korzyści finansowych? A następnie wypłacać śmieszne pieniądze w zamian za pozbycie się majątku całego życia przez takich co korzystają z odwróconej hipoteki?

Skomentuj wypowiedź

Reklama
Piątek 8 marzec 2013 22:05Zgłoś nadużycie
Mędrek
Mędrek
Jasło
Temat postu: Renta hipoteczna w zamian za mieszkanie

Banki wykorzystują ten stan bez ustawy regulującej. Ale czy wielu decyduje się na taką odwróconą hipotekę? Wątpię, żeby ktoś na własne życzenie chciał się łupić przez banki.

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Sobota 9 marzec 2013 11:26 | Waldek | Ryki

Niestety niektórzy nie mają wyjścia.

Coraz więcej ludzi ma mizerne emerytury oscylujące w granicach 1000 zł miesięcznie. O ile w małym miasteczku czy na wsi da się za to żyć, o tyle w Krakowie czy Warszawie starczy to raptem na opłaty mieszkaniowe.

Dlatego też nie brakuje zdesperowanych emerytów, którzy dosłownie zastawiają mieszkanie czy dom, aby mieć parę złotych więcej miesięcznie.

Oczywiście wiadomo, że najlepiej gdyby dzieci pomogły. Ale niestety dzieci albo mają swoje wydatki (np. gigantyczny kredyt hipoteczny) na karku, albo np. wyjechały zagranicę i próbują się jakoś ustawić.

Nie zawsze życie jest takie proste, jak się wydaje. Nie każdy ma oszczędności, albo najbliższych, którzy mogą pomóc na stare lata. Szkoda tyle, że banki żerują na najbiedniejszych i najbardziej nieświadomych w kwestii renty hipotecznej.

Reklama