Restrukturyzacja kredytu

Wtorek 2 kwiecień 2013 23:15Zgłoś nadużycie
Tadeusz
Tadeusz
Otwock
Temat postu: Restrukturyzacja kredytu

Witam,

Posiadam kredyt hipoteczny w Deutsche Banku, który spłacam już od 5 lat. Niestety ostatnio przez pewne zdarzenia losowe, nie będe w stanie płacić rat w obecnej wysokości. Dowiedziałem się, iż istnieje możliwość tzw. restrukturyzacji kredytu. Mógłbym prosić o trochę więcej informacji na ten temat, jak najlepiej do tego podejść? Jakich pytań mogę się spodziewać od banku? Czy mam szansę na taką restrukturyzację? Zależy mi na wydłużeniu terminu spłaty poprzez mniejsze raty.

Ostatnio edytowane przez KredytnaM; Czwartek 4 kwiecień 2013 6:42
Środa 3 kwiecień 2013 23:28Zgłoś nadużycie
Daniel
Daniel
Gdańsk
Temat postu: Restrukturyzacja kredytu

Witam,

Restrukturyzacja kredytu polega na zmianie warunków spłaty. W Twoim wypadku mozesz przykładowo wydłużyc czas spłaty jednocześnie zmniejszając wysokość rat. Jednakże musisz się liczyć z tym, że kredyt po restrukturyzacji jest o wiele mniej korzystny, bank się może zgodzić, ale wyjdzie wtedy wyższe oprocentowanie. No a pytać się będą o Twoją obecną sytuację i plan spłaty zrestrukturyzowanego kredytu, powody dla których chcesz to zrobić itp...

Skomentuj wypowiedź

Reklama
Czwartek 4 kwiecień 2013 6:42Zgłoś nadużycie
Sandik
Sandik
Wodzisław Śląski
Temat postu: Restrukturyzacja kredytu

O powody restrukturyzacji bank na pewno będzie pytać, ale po ponownym zbadaniu zdolności kredytowej, wypełnieniu kilku papierków bank powinien zrestrukturyzować taki kredyt.

Skomentuj wypowiedź

Reklama