Wkład własny

Niedziela 13 październik 2013 22:42Zgłoś nadużycie
Olo
Olo
Kołobrzeg
Temat postu: Wkład własny

Ile dzisiaj musi wynosić wkład własny. Dokładnie interesuje mnie to czy jeśli kupuję mieszkanie od dewelopera wykończone pod klucz to czy muszę mieć wkład własny. Jeśli tak to jak myślicie jaki procent tego wkładu jest potrzebny, żeby dostać kredyt na nowe mieszkanie.

Poniedziałek 14 październik 2013 19:52Zgłoś nadużycie
Władek
Władek
Grudziądz
Temat postu: Wkład własny

Do końca roku niektóre banki nie wymagają ze strony kredytobiorcy wkładu własnego, ale już w przyszłym roku taki wkład własny będzie wymagany 5 %, a to wszystko na podstawie rekomendacji S. W kolejnych latach wkład własny wymagany przez banki będzie rosnął o pięć punktów procentowych

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Czwartek 17 październik 2013 11:23 | Blanusia | Miedzyzdroje

Dobrze miec wklad wlasny przy braniu kredytu bo wtedy mamy troche nizsze raty. W PKO wzielismy kredyt mieszkaniowy Wlasny kat. fajny jest fakt ze ten kredyt pozwolil nam zeby czesc kredytu przeznaczyc na wykonczenie mieszkania. Doradca w banku konkretnie nam wytlumaczyl wszystko.

Reklama
Czwartek 17 październik 2013 18:17Zgłoś nadużycie
Nadia
Nadia
Ostróda
Temat postu: Wkład własny

Im wyższy wkład własny przy kredycie hipotecznym tym lepsze warunki kredytowe. Banki w takiej sytuacji obniżają marżę kredytową takiego kredytu hipotecznego. Czasami jest to ponad 1 pkt procentowy różnicy pomiędzy najmniejszym wkładem własnym, a tym wkładem, który przekracza 50 procent.

Skomentuj wypowiedź

Poniedziałek 21 październik 2013 19:51Zgłoś nadużycie
Grzesiek
Grzesiek
Pruszków
Temat postu: Wkład własny

Wszystko zależy od banku, jak będziesz mieć wkład własny poniżej 20 procent musisz się liczyć z wyższą marżą kredytową, a więc z wyższą ratą miesięczną kredytu hipotecznego. Do tego dochodzą koszty związane z ubezpieczeniem brakującego wkłądu własnego w kredycie hipotecznym.

Skomentuj wypowiedź

Sobota 30 listopad 2013 9:18Zgłoś nadużycie
Gość
Gość
Racibórz
Temat postu: Wkład własny

Jak chcesz kupić mieszkanie u dewelopera, a spełniasz warunki kredytowe programu Mieszkanie dla Młodych to właśnie może w taki sposób pozyskasz pieniądze na wkąłd własny w banku. Lepiej byłoby jakbyś miał jakieś dodatkowe środki pieniężne na wkład własny właśnie w takim programie dopłat do kreytów hipotecznych.

Skomentuj wypowiedź

Wtorek 3 grudzień 2013 22:01Zgłoś nadużycie
Góral
Góral
Nowy Targ
Temat postu: Wkład własny

Trzeba się nastawić na to, żeby wziąć kredyt hipoteczny trzeba jednak mieć ten wkład własny, ale mając więcej niż wymagane procentowo, jesteśmy dla banku bardziej wiarygodni i bank jest bardziej skłonny udzielić nam kredytu hipotecznego.

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Środa 4 grudzień 2013 11:55 | Janina | Gdańsk

My z mężem biorąc kredyt mieszkaniowy Własny Kąt w PKO mieliśmy kilkanaście tys. wkładu własnego co dobrze wpłyneło na decyzje banku żeby przyznać nam kredyt. Doradca w banku polecił nam raty malejące i rzeczywiście w naszym przypadku dobrze one się sprawdzają. Podoba nam sie tez to w tym kredycie ze moglismy czesc pieniedzy przeznaczyc na zakup mebli do naszego mieszkanka.

Piątek 13 grudzień 2013 23:14Zgłoś nadużycie
Remigiusz
Remigiusz
Nowa Sól
Temat postu: Wkład własny

Jak kredyt hipoteczny to jak jest wybór pomiędzy ratami kredytowymi malejącymi lub ratami równymi, to tylko raty kredytowe malejące. Na początku trochę się odczuwa wyższą ratę kredytową, ale po kilu latach jest ona co raz mniejsza i już poniżej kwoty raty kredytowej równej. A co do wkładu własnego im wyższy to na pewno lepiej postrzegany jest taki kredytobiorca.

Skomentuj wypowiedź

Poniedziałek 16 grudzień 2013 16:20Zgłoś nadużycie
Agata
Agata
Katowice
Temat postu: Wkład własny

Masz rację raty malejące są korzystniejsze bo można szybciej spłacic szybciej kredyt. W PKO jest kredyt mieszkaniowy Własny kąt. Wzieliśmy taki kredyt z mężem. Kredyt wzielismy na zakup mieszkania z części pieniedzy wykonczylismy kuchnie.

Skomentuj wypowiedź

Poniedziałek 16 grudzień 2013 19:34Zgłoś nadużycie
Janek
Janek
Skarżysko-Kamienna
Temat postu: Wkład własny

Może jak ma się dużo wkładu własnego na przykład 25 procent, to warto sobie trochę pieniędzy zostawić na wykończenie zakupionego domu bądź mieszkania. Bo w chwili spłacania kredytu hipotecznego już wtedy trudno niestety odłożyć większe pieniądze. ?Lepiej po prostu więcej skredytować sobie taki zakup nieruchomości. Bo nawet 15 czy 20 procent wkładu własnego to dużo i banki bardzo przychylnie patrzą na tak wysoki wkłąd własny.

Skomentuj wypowiedź

Reklama