ING Bank Śląski

ING Bank Śląski

W Katowicach znajduje się ogromny gmach budynku należący do jednej z większych instytucji finansowych w naszym kraju. Jest to siedziba ING Banku Śląskiego.

Jest to bank typowo komercyjny, który świadczy swoje usługi klientom indywidualnym oraz większym jednostkom samorządowym, takim jak małe i średnie firmy oraz większe przedsiębiorstwa i instytucje. Można więc określić go w pełni bankiem uniwersalnym, który wciąż jest otwarty na indywidualne potrzeby swoich klientów. Obecnie fotel prezesa zarządu zasiada Małgorzata Kołakowska, która została wybrana na to stanowisko 8 grudnia 2009 roku przez Radę Nadzorczą. Sam kapitał akcyjny instytucji sięga ponad 130 milionów złotych.

ING Bank Śląski S.A. zajmuje czwarte miejsce co do wielkości banków w naszym kraju biorąc pod uwagę wartość jego aktywów. Natomiast obierając za miernik liczbę placówek to plasuje się on na miejscu ósmym. Bank ten należy do jednych z młodszych banków w naszym kraju. Powstał on jako Bank Śląski w 1988 roku, kiedy to został wyodrębniony z Narodowego Banku Polskiego. Trzy lata później stał się spółką akcyjną, która zastąpiła ówczesną formę banku państwowego. Natomiast już rok później jego akcje trafiły na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 1996 roku głównym akcjonariuszem banku stała się holenderska Grupa ING. W 2001 roku Bank Śląski został połączony z ING Bank. Z tą też datą pojawia się jako ING Bank Śląski. Kapitał akcyjny banku został podzielony na ponad 13 milionów akcji o wartości nominalnej dziesięć złotych jedna. Głównymi akcjonariuszami obecnie są w przeważającej części ING Bank N.V. oraz inwestorzy giełdowi.

Bank Śląski w swojej ofercie ma szereg produktów, które były innowacyjne na polskim rynku bankowym. Zresztą tą nowoczesność stara się eksponować na każdym kroku, pragnąc pozyskać w ten sposób nową grupę klientów. Mają oni do dyspozycji jeden z najlepszych w kraju serwisów internetowych, poprzez który mogą załatwiać praktycznie wszystkie swoje bankowe sprawy.

Osoby, które planują budowę domu, zakup mieszkania, działki budowlanej lub rolnej, remont, rozbudowę czy też modernizacją domu lub mieszkania mogą liczyć na kredyt hipoteczny w ING Banku. Wszystkim tym którzy znajdą się w nagłej potrzebie większej gotówki i są posiadaczami dowolnej nieruchomości ING Bank oferuje pożyczkę hipoteczną na dowolny cel konsumpcyjny z wykluczeniem celów związanych z ewentualnie prowadzoną działalnością gospodarczą. Osobom, które posiadają już kredyt hipoteczny w innym banku i po latach stwierdziły, że raty które aktualnie płacą są mało atrakcyjne w porównaniu z aktualnie proponowanymi przez banki, ING Bank ma do zaproponowania atrakcyjny kredyt refinansowy. Z kolei kredyt konsolidacyjny w ING Banku skierowany jest do osób posiadających już kilka kredytów i co miesiąc spłacają kilka rat, skorzystanie z oferty kredytu konsolidacyjnego umożliwi zastąpienie ich jedną bardziej atrakcyjną ratą.

Opinie

Napisany Sobota 3 listopad 2012 19:32 przez Gość

panie Kondrat jak żyć

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj