Refinansowanie zaległego długu

Niedziela 10 marzec 2013 7:28Zgłoś nadużycie
Mirek
Mirek
Katowice
Temat postu: Refinansowanie zaległego długu

Myśląc bardzo naiwnie dałem się naciągnąć na duży zakup sprzętu RTV&AGD, który kosztował mnie ponad 10 000 zł. Rzecz jasna wszystko na kredyt.

Dopóki była praca, to nie było najmniejszego problemu ze spłacaniem. Ale cztery miesiące temu zwolniono mnie (a właściwie wszystkich pracowników - bo pracodawca zbankrutował) i zostałem praktycznie bez środków do życia. Coś tam dorabiam na umowie-zlecenie, ale to raptem 1000-1200 zł miesięcznie - tyle, żeby nie umrzeć z głodu.

Przestałem jednak spłacać owy kredyt. Nie ukrywam, że komornik ma mnie na widelcu. Chciałbym jednak zacząć oddawać co nie moje - tyle, że w dłuższym terminie i z niższą ratą.

Dałoby radę wydłużyć okres spłaty tego kredytu ratalnego czy bank nie będzie chciał już ze mną gadać? Z tego co wiem, to te raty są z Credit Agricole (dawny Lukas Bank).

Ostatnio edytowane przez KredytnaM; Czwartek 28 marzec 2013 6:30
Niedziela 10 marzec 2013 7:33Zgłoś nadużycie
Marian
Marian
Starachowice
Temat postu: Refinansowanie zaległego długu

Powinien bank pomóc ci w takim trudnym czasie, więc niezwłocznie przedstaw im swoją trudną sytuację finansową.Jak szybko zareagujesz masz bardzo duże szanse, aby komornik nie zawitał do twoich drzwi.

Skomentuj wypowiedź

Reklama
Niedziela 10 marzec 2013 19:52Zgłoś nadużycie
Michał
Michał
Bełchatów
Temat postu: Refinansowanie zaległego długu

Są jeszcze odpowiedzialni kredytobiorcy, a takim przykładem jest Mirek z Katowic, bo chce mimo pewnych trudności finansowych spłacać kredyt. Jak pójdziesz, ale zrób to jak najszybciej, do banku, to bank powinien pójść ci na rękę, aby umożliwić ci spłatę kredytu w taki sposób na jaki cię będzie stać.

Skomentuj wypowiedź

Czwartek 28 marzec 2013 6:30Zgłoś nadużycie
Hiacynt
Hiacynt
Jasło
Temat postu: Refinansowanie zaległego długu

Tylko jak już jest za późno, ma wejdzie komornik to już nie z bankiem się rozmawia, ale właśnie z komornikiem. Trzeba wtedy pójśc na ugodę i zdecydować się ratalnie spłacać długi, ale i koszty egzekucyjne będą mniejsze niż komornik zająłby na przykład zakupiony sprzęt, którą wziąłeś na raty.

Skomentuj wypowiedź

Reklama