mBank

mBank

Początki mBanku były bardzo dziwne. W 1998 roku Powszechny Bank Gospodarczy w Łodzi uruchomił pierwszy rachunek z dostępem przez internet. Bank ten nie przetrwał jednak na rynku, ale jego pracownicy, stwierdzili, że bankowość internetowa będzie miała świetlaną przyszłość i postanowili założyć nowy bank. I w ten sposób na rynku pojawiła się marka mBank. Obecnie jest on częścią BRE Bank.

mBank był pierwszym bankiem, który proponował wyłącznie obsługę za pomocą internetu, telefonu stacjonarnego lub komórkowego. Każdy klient mBanku, ma do swojej dyspozycji wiele produktów, z których może skorzystać. Należą do nich rachunki osobiste, kredyty gotówkowe, karty płatnicze, rachunki maklerskie, ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe oraz ubezpieczenia na życie. mBank oferuje kredyt hipoteczny, którym sfinansujemy zakup mieszkania, budowę domu, zakup działki budowlanej, lokalu użytkowego na wynajem lub dzierżawę oraz zrefinansujemy kredyt mieszkaniowy w innym banku.

Bank ten nie posiada wcale oddziałów. Klienci mogą korzystać ze specjalnych mKiosków, gdzie można dokonywać wszystkich formalności związanych między innymi z kredytem. Posiadacze kart płatniczych, mogą w nich wpłacić na swoje konto gotówkę, poprzez tzw. ?wpłatomaty?. Natomiast jeśli chcą wypłacić pieniądze, mogą skorzystać z bankomatów. Praktycznie wszystkie produkty są bardzo konkurencyjne, w stosunku do produktów oferowanych przez inne banki. Jest to związane z tym, że bank nie ma zbyt dużych kosztów wynikających z prowadzenia oddziałów i punktów obsługi klienta. Cała obsługa odbywa się bowiem za pomocą internetu, telefonu i we wspomnianych mKioskach. Dlatego jest w stanie zaproponować warunki, które są niemożliwe w innych bankach.

Od roku 2007, mBank został uruchomiony w Czechach i Słowacji. Bank chce tam zostać liderem na rynku bankowości internetowej, czyli uzyskać pozycję jaką osiągnął w naszym kraju. Status lidera, mBank osiągnął poprzez wprowadzanie wielu innowacyjnych i nowoczesnych produktów, które zazwyczaj bardzo dobrze przyjmują się na rynku. Łącząc to z niską ceną swoich usług, jest bezkonkurencyjny szczególnie dla wszystkich tych osób, które nie mają czasu ani ochoty chodzić do banków stacjonarnych, wystawać w kolejkach i znosić humory ludzi którzy w nich pracują.

Opinie

Napisany Wtorek 14 luty 2012 0:08 przez Gość

radze z dala od kredytu hipotecznego w mbanku

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj