Odwrócona hipoteka

- wynik wyszukiwania

Odwrócona hipoteka

Dzień dobry, Chciałem się zapytać jaki bank ma w swojej ofercie odwróconą hipotekę i na jakich zasadach? Ile można dostać zastawiając swoje mieszkanie, ile procent wartości mieszkania będzie nam wypłacone w ratach? Czy s

Odwrócona hipoteka

Czy zmieniło się coś w 2016? jak teraz wygląda sytuacja z odwróconą hipoteką w bankach w Polsce? Czy jakieś banki oferują odwróconą hipotekę teraz?

Emerytura hipoteczna - co to jest?

Słyszałem, że jest taki produkt jak emerytura hipoteczna. Ale żadnych nawet takich pobieżnych informacji na temat renty hipotecznej nie czytałem. Może ktoś wie, wytłumaczy na czym polega taka emerytura hipoteczna i czy o

Wydaje mi się, że odwrócona hipoteka jest dla bardzo już starszych ludzi, którzy w swoim życiu już niewiele chcą zmieniać, a tym bardziej przeprowadzać się w inne miejsce, a że mają małe emerytury, a potrzeby też są spor (...)

Renta hipoteczna w zamian za mieszkanie

Ma powstać ustawa o odwróconej hipotece, aby regulowała ten stan, ponieważ niestety w chwili obecnej odwrócony kredyt hipoteczny jest umową cywilnoprawną i to wykorzystują banki. Najpierw banki zaniżają wartość nieruchom

odwrócona hipoteka to nic innego jak nowy sposób na okradanie ludzi przez banki, wszystko co można dostać to max 1/3 ceny mieszkania, złodziejstwo w biały dzień (...)

Odwrócona hipoteka jeszcze w Polsce nie funkcjonuje. Nie oferują jej więc banki. Jeśli kogoś temat interesuje bliżej, kiedy wejdzie i na jakich zasadach proszę śledzić chociażby stronę http://odwroconahipoteka.pl zanim s (...)

Darowizna nieruchomości obciążonej hipoteką

Mam kredyt hipoteczny na dom, jeszcze pozostało mi 12 lat spłaty kredytu hipotecznego. Z pewnych względów jednak chciałbym ten dom z obciążoną hipoteką w formie darowizny przekazać mojej córce. Czy mogę tak zrobić? Co da

nie przyjmie się w Polsce, przynajmniej nie za czasów obecnego pokolenia emerytów, może za kilkadziesiąt lat odwrócona hipoteka będzie bardziej popularna ale z pewnością nie teraz, Polacy to naród doświadczony przez los, (...)

Linia kredytowa zabezpieczona hipoteką

Chciałbym mieć dostęp do linii kredytowej, która byłaby dla mnie dostępna w każdej chwili. A taki dostęp do linii kredytowej chciałbym zabezpieczeć hipoteką domu. Czy w ogóle mam sznasę dostać taki produkt w naszych bank

Czy kredyt mieszkaniowy to to samo co hipoteczny?

A czy kredyt mieszkaniowy to nie jest zabezpieczony hipoteką? Nie słyszałem o kredycie mieszkaniowym niezabezpieczonym hipoteką. Bo jak nie jest zabezpieczony hipoteką to mamy do czynienia z innego rodzaju kredytem. Może

jak to aktualnie wygląda czy jakieś banki oferują już odwróconą hipotekę?

Przedawnienie należności zabezpieczonych hipoteką

Jak wygląda sprawa przedawnienia wszelkich pożyczek, kredytów przy których zabezpieczeniem jest hipoteka nieruchomości? Po jakim okresie czasu bank nie jest w stanie wyegzekwować należności z powodu przedawnienia kredytu (...)

Kredyt konsumpcyjny zabezpieczony hipoteką

Czy w ogóle istnieje taki kredyt mając nieruchomość chciałbym wziąć kredyt. Czy jednak brać normalny kredyt bez takiego zabezpieczenia w postaci nieruchomości? Co się bardziej opłaca w tym przypadku?

Jak kupić zadłużone mieszkanie na kredyt?

Planuję zakupić mieszkanie, znalazłem kilka ofert, ale najbardziej interesuje mnie jedno mieszkanie, odpowiada mi cena, lokalizacja. Mieszkanie w chwili obecnej jest na kredyt hipoteczny, który na jego zakup wziął właści

tylko jedna (np. 1000 zł) to już nie ma jak związać przysłowiowego końca z końcem. Dla takich ludzi jest odwrócona hipoteka, z której można dostać kilkaset złotych miesięcznie do emerytury. W powyższym przypadku ni (...)

miesiąc (lub co kwartał) określonej sumy pieniędzy emerytowi czy renciście. W praktyce to nic innego, jak odwrócona hipoteka. Jest coś takiego na polskim rynku, ale trzeba dobrze poszukać, bo banki nie reklamują te (...)

Odwrócona hipoteka jest o tyle problematyczna (czytaj: niekorzystna), że bank nigdy nie wypłaci Ci tyle, ile jest warte Twoje mieszkanie czy dom. Jeśli dostaniesz 60% lub 70% wartości nieruchomości (w sumie) to już będz (...)

Podział majątku obciążonego hipoteką

Przede mną oraz byłym mężem jest podział majątku. Do majątku zalicza się dom, który jednak jest obciążony wpisem do ksiąg wieczystych. Na dom wzięty jest kredyt hipoteczny, jeszcze do spłaty jest około 130000 złotych tak

Banki wykorzystują ten stan bez ustawy regulującej. Ale czy wielu decyduje się na taką odwróconą hipotekę? Wątpię, żeby ktoś na własne życzenie chciał się łupić przez banki.

dzień dzisiejszy to co jest oferowane na rynku to renta dożywotnia i zupełnie na innych zasadach działa niż odwrócona hipoteka. Radziłabym bardziej zwrócić uwagę na firmy które świadczą takie usługi niż radzeniem co dl (...)

Hipoteka dla emeryta?

Wbrew powszechnym opiniom osoba na emeryturze także ma swoje potrzeby i marzenia. Jednym z nich jest coraz częściej działka za miastem z ładnym domkiem letniskowym.

Hipoteka łączna

Szukam odpowiedzi na temat tego czym jest hipoteka łączna. Czy jeśli mam duży dom wraz z gospodarstwem rolnym, mogę wsiąść kredyt,a później w momencie mojej śmierci na podstawie takiej hipoteki przekazać po 1/3 nieruch (...)

Zabezpieczenie kredytu hipotecznego

na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Zabezpieczenia są rożne ale jak już wcześniej wspomniano sama hipoteka jest najważniejszym z nich. Bez tego nie ma co marzyć o kredycie mieszkaniowym. (...)

Kolejna hipoteka na domu obciążonym już hipoteką?

Moi rodzice zapisali dom mi i mojej siostrze. Nie mamy podziału. 5 lat temu ona wzięła kredyt na odnowienie i remont swojej części. Była to pożyczka hipoteczna. Teraz ja potrzebuje kredytu hipotecznego bo planuje swojej

Kupno mieszkania z hipoteką

ktoś sprzedaje, a ktoś kupuje nieruchomość, która jest obciążona hipoteką. Wystarczy sprawdzić jaka to jest hipoteka , jaka suma obciążeniowa jest na takiej hipotece. A reszta to kwestia rozliczeń, spłacić zobowiązanie (...)

Najnowsze porady

Najnowsze opinie klientów