BZ WBK - Kredyt mieszkaniowy

BZ WBK - Kredyt mieszkaniowy

Kolejny bank pomaga spełniać marzenia o własnym lokum. Tym razem przeanalizujmy ofertę Banku Zachodniego WBK. Pod lupę weźmiemy kredyt hipoteczny z niską marżą.

Bez prowizji i z niską marżą?

Kredyt bez prowizji otrzymamy, jeżeli zażyczymy sobie kredyt w pakiecie z ubezpieczeniem Hipoteka+ (Pakiet Praca wraz z Pakietem Życie). Niską marżę, czyli wynoszącą od 1,49% otrzymają ci klienci, którzy posiadają w WBK Banku Zachodnim konto osobiste i utrzymują na nim wpływy. Kredyt przeznaczyć możemy na: zakup domu na rynku pierwotnym lub wtórnym, mieszkania, budowę domu, remont/modernizację/wykończenie nieruchomości. Możemy tez refinansować nakłady poniesionych w ciągu roku na cele mieszkaniowe.

W złotówkach i euro

WBK deklaruje, że decyzję o przyznaniu kredytu otrzymamy w 15 minut. Maksymalny okres kredytowania to 30 lat. Kredyt udzielany jest nie tylko w złotówkach, ale też w euro. Maksymalnie otrzymać możemy kredyt w wysokości 90% (w złotówkach lub 80% (w euro) wartości nieruchomości.

Wkład własny wymagany

Przy tym kredycie w większości przypadków musimy posiadać wkład własny. 10% Dla kredytów udzielanych w złotówkach oraz 20% dla kredytów udzielanych w euro. Są od tego wyjątki. Na obniżenie tych udziałów możemy liczyć przy spłacie kredytu z innego banku lub gdy LTV (współczynnik pomiędzy wysokością kredytu, a wartością zabezpieczenia tego kredytu) nie przekracza 70%.

Jednorazowo lub w transzach

Kredyt wypłacony zostać może jednorazowo lub w transzach. Spłata kredytu następuje w ratach kapitałowo-odsetkowych począwszy od następnego miesiąca po uruchomieniu kredytu. Kredyt możemy spłacać w ratach stałych lub zmiennych. Spłata całości lub części kredytu przed terminem (od kwoty wcześniejszej spłaty). Klient może liczyć również na karencje w płacie. Standardowo do 6 miesięcy od dnia wypłaty ostatniej transzy. Maksymalny okres karencji liczony od dnia uruchomienia kredytu / pierwszej transzy nie może przekroczyć 36 miesięcy. Za wcześniejsza spłatę zapłacimy w przypadku kredytu o stałej stopie 3% wysokość stawki określona w umowie. Przy kredycie ze stopą zmienna takiej opłaty nie poniesiemy. Za zmianę stałej stopy procentowej na zmienną (od kwoty pozostałej do spłaty) kredytu zapłacimy 3% lub wysokość stawki określona w umowie. Za przewalutowanie kredytu WBK nie pobiera prowizji.

Zabezpieczenia

Zabezpieczeniem w przypadku kredytu WBK Banku Zachodniego musi być hipoteka na nieruchomości mieszkaniowej. Dodatkowo nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie kredytu musi być ubezpieczona od ognia i innych zdarzeń losowych. Bank może uwzględnić takie zabezpieczenia jak: pełnomocnictwo do dysponowania kontem osobistym Kredytobiorcy (w BZ WBK), w przypadku posiadania konta przez Klienta, cesja praw z polisy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych, ustanowienie Banku, jako uposażonego z polisy ubezpieczenia na życie Kredytobiorcy oraz przelew wierzytelności w stosunku do spółdzielni mieszkaniowej lub developera.

Plusem z pewnością jest możliwość wyboru waluty kredytu. Jest to ostatnio sporadycznie proponowana opcja. Jednak w wielu przypadkach konieczne jest wniesienie wkładu własnego. Wiele do życzenia pozostawia też maksymalny okres spłaty jakim jest w tym przypadku 30 lat. Trudno tu postawić jednoznaczną diagnozę. A jaka jest wasza opinia?

Następny artykuł:
Pożyczka hipoteczna BZ WBK

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Potrzebuję kredytu

Drodzy Pożyczka PoszukiwaczeMasz jakiekolwiek trudności finansowe? Czy chcesz założyć własną...

Gdzie taniej po franki

Przez prawie rok czasu już kupuję CHF poza bankiem- na Gieldawalut.com. Jest to dobre...

Najnowsze opinie klientów