Dla kogo kredyt refinansowy

Mówi się powszechnie, że najlepiej nie korzystać z produktu bankowego jakim jest kredyt. Istnieją jednak czasami sytuacje, że jest on nieodzowny i nie pozostaje nic innego jak tylko skierować swoje kroki do banku i pożyczyć określoną kwotę pieniędzy.

Jednak gdy tą czynność powtarza się zbyt często, może to doprowadzić do zbyt dużej ilości zobowiązań, które nie jesteśmy już w stanie spłacać. Kilka niewielkich kredytów, ze stosunkowo niewielkimi ratami, po zsumowaniu dają całkiem dużą sumkę, którą co miesiąc należy do banku oddawać. Gdy te raty są już zbyt wysokie, zadłużeni zastanawiają się którą ratę oddać wcześniej, a którą później. Ale wcześniej czy później, bank i tak upomni się o swoje i będzie chciał odzyskać swoje pieniądze. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że do rat i odsetek zaczną dochodzić odsetki przeterminowane, a jeszcze później koszty ewentualnej egzekucji komorniczej. Robi się wtedy już całkiem nieprzyjemnie i bardzo kosztownie.

Zanim dojdzie do do tak nieprzyjemnych wydarzeń, można poszukać innych pomysłów, które pozwolą na terminową spłatę zobowiązań, nawet jeśli jest ich bardzo dużo. Banki mają na przykład w swojej ofercie produkt kredytowy, jakim jest kredyt refinansowy. Jest to oferta właśnie dla tych wszystkich, którzy zbyt przeszarżowali w zaciąganiu pożyczek i teraz nie mogą sobie z nimi poradzić. Jego cała istota polega na tym, że jest on uruchamiany przez bank kredytujący, na spłatę innych kredytów zaciąganych w bankach lub w ramach sprzedaży ratalnej. Ponieważ jest on zwykle rozłożony na dłuższy czas, jego rata jest o wiele niższa niż w przypadku kilku mniejszych, które były zaciągnięte wcześniej. A gdy do tego dołoży się niższe oprocentowanie, jakim charakteryzują się tego typu kredyty, wydaje się oczywistą sprawą aby skorzystać z takiej oferty. Również procedura związana z całą procedurą nie jest zbyt skomplikowana i zachęca do składania wniosków o kredyt refinansowy. Jako zabezpieczenie takiego kredytu, najczęściej wybiera się hipotekę, która jest najchętniej akceptowana przez banki.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Potrzebuję kredytu

Czy potrzebujesz pożyczki? Potrzebujesz pomocy finansowej? Potrzebujesz pożyczki na swoje...

KREDYT z WALDEMAR MROZEK

Pozdrowienia najznakomitszeZa wszystkie potrzeby pomocy lub potrzebujesz kredytuSkontaktuj się...

Najnowsze opinie klientów