Kredyt hipoteczny Credit Agricole czy Deutsche Banku?

Kredyt hipoteczny Credit Agricole czy Deutsche Banku?

Obecnie warto brać kredyt. Niskie stopy procentowe. Brak konieczności uiszczenia wkładu własnego. Czysty zysk. Sprawdziliśmy, w którym banku najkorzystniej obecnie wziąć kredyt hipoteczny na kwotę 250 000 zł na okres 30 lat. Porównaliśmy oferty dwóch banków: Credit Agricole oraz Deutsche Banku.

Dla kogo kredyt?

Kredyt hipoteczny w Deutsche Bank skierowany jest dla korzystających z konta db Life pod warunkiem utrzymywania na nim stałych wpływów oraz z karty kredytowej Deutsche Banku. Credit Agricole przygotował natomiast ofertę dla osób posiadających konto w Credit Agricole na które wpływają regularne miesięczne kwoty z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia wraz z opcją automatycznego pobierania raty tzw. auto spłatą. Posiadać należy również Ubezpieczenie na Życie oferowane przez Bank.

Ubezpieczenia

W ofercie Deutsche Banku możliwe jest ubezpieczenie oferowane we współpracy z TU Europa. Do wyboru mamy pakiet składający się z ubezpieczenia spłaty rat kredytu na wypadek hospitalizacji oraz ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych wynoszący 0,6% w skali roku. Następnie 0,14% w skali roku dla ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych oraz 0,025 % na ubezpieczenie od utraty pracy. Credit Agricole nie wymaga natomiast wykupienia dodatkowych, poza standardowymi takimi jak: ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie brakującego wkładu polis ubezpieczeniowych.

Kwota minimalna

W Deutsche Banku jest to 100 tys. złotych. W Credit Agricole taka kwota nie została ustalona.

Haczyki

W Deutsche Banku, jeżeli zdecydujemy się na promocyjne 0% prowizji podwyższona zostanie marża kredytu w stosunku do marży standardowej obowiązującej w Banku dla kredytów mieszkaniowych. Zamiast marży 0,1% zapłacimy 0,2%. Standardowo opłata prowizyjna w Deutsche Banku wynosi 3% od udzielenia kredytu. W Credit Agricole bank, co prawda nie pobiera prowizji za przyznanie kredytu, jednak pobiera opłatę z tytułu Ubezpieczenia Niskiego Wkładu. Jest to stawka płatna z góry na okres 36 miesięcy. Dodatkowo ubezpieczenie na życie jest obowiązkowe, jeżeli kredytobiorca jest jedynym żywicielem rodziny, w wypadku, jeżeli nie zostanie wniesiony 30% wkładu własny.

Opłaty za raty

W Credit Agricole miesięczna rata wyniesie nas 1212,35 zł. Za udzielenie kredytu nie zapłacimy nic. A oprocentowanie rzeczywiste wyniesie 4,21%. Wyższą ratę zapłacimy w Deutsche Banku. Będzie to miesięcznie 1263,74 zł. Nienaliczana jest nam prowizja za udzielnie kredytu. A stopa rzeczywista to 4,57%.Należy dodać, że oprocentowania są podawane, jako suma stałej marży (zarobku) banku oraz aktualnej, rynkowej stawki WIBOR.

Wadami obydwu ofert jest konieczność posiadania dodatkowych produktów. Plusy to na pewno brak prowizji. Koszty kredytów również nie są wysokie. Z analizy wynika, że bardziej opłacalnymjest kredyt hipoteczny w Credit Agricole, ale możemy skusić się na dodatkowe ubezpieczenie, wówczas atrakcyjniejsza staje się oferta DB.

autor: Żaneta Pilarska

Forum - Opinie

Piątek 24 lipiec 2015 13:27 pawelMak |

Szczerze to nie wiem jak jest w tych bankach,ale chyba warto brać pod uwagę też inne banki. Ja rozważałem kilka opcji, żeby mieć czarno na białym, który bank oferuje najlepsze kredyty. Wybrałem www.ideabank.pl/ i dobrze zrobiłem. Warto poczytać, dowiedzieć się od znajomych gdzie pozaciągali kredyty i na jakich warunkach.

Poniedziałek 24 czerwiec 2013 20:21 emisa | Starogard Gdański

Wybór jest prosty i szybki, bo DB to uznany bank na świecie bez większych wpadek, natomiast Credit Agricole to dawny Lukas Bank, którego i tak od zawsze był CA. Kto ma lepszą reputację? Oczywiście, że Deutsche Bank.

Poniedziałek 24 czerwiec 2013 12:35 Gość

mam kredyt hipoteczny w deutsche bank, mogę śmiało polecić jeszcze niezdecydowanym, ten bank to solidna instytucja

Środa 22 maj 2013 15:45 Gegol | Dębica

Różnice pomiędzy tymi dwoma propozycjami kredytów hipotecznych jest niewielka w szczególności jak popatrzy się na raty miesięczne takich kredytów. W najgorszej sytuacji jest kredytobiorca, który ma niski wkład albo w ogóle nie posiada przy kredycie hipotecznym wkładu własnego.

Środa 22 maj 2013 14:27 Gość

spłacam kredyt w Deutsche Bank, mogę śmiało polecić, nie żałuję tego wyboru

Wtorek 21 maj 2013 17:23 Gość

Dla ludzi, którzy nie chcą dużego kredytu hipotecznego, ponieważ mają spory wkład własny Deutsche Bank odpada, bo trzeba wziąć kwotę kredytu minimum 100 tysięcy złotych. W Credit Agricole nie ma minimalnej kwoty i warunki kredytu hipotecznego chyba też o wiele lepsze niż w Deutsche Banku.

Poniedziałek 20 maj 2013 22:16 Gość

Sporo kosztów jeżeli chodzi o ubezpieczenia wjednym oraz drugim banku. Ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego przeważnie jest w każdym banku przy każdym kredycie hipotecznym. Dodatkowo jak chcesz mieć w DB zwolnienie z prowizji od kwoty to marża kredytu będzie podniesiona. Czyli i tak w dłuższym okresie zapłacisz taką prowizję od kredytu hipotecznego, a nawet więcej.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Potrzebuję kredytu

Jesteśmy ludźmi oferującymi pożyczki pomiędzy osobami, które ich potrzebują. Dla małych...

Najnowsze opinie klientów