Pożyczka hipoteczna w Citi Handlowy, Meritum Bank, a może w BPH?

Pożyczka hipoteczna w Citi Handlowy, Meritum Bank, a może w BPH?

Pieniądze pod hipotekę na cel dowolny. Tak to możliwe, bo właśnie tym różni się pożyczka hipoteczna od kredytu hipotecznego, że pożyczkę zaciągnąć możemy na co tylko zechcemy. Sprawdziliśmy, który z banków ma obecnie najatrakcyjniejsza ofertę na rynku, jeżeli chodzi o ten produkt. Wartość naszej nieruchomości to 300 tys. zł, kwota kredytu 100 tys. zł, okres, na jaki zaciągnęliśmy potencjalną pożyczkę to 20 lat.

Prowizja

W przypadku pożyczek wynosi ona sporo. Co prawda jest to opłata jednorazowa, jednak mając świadomość, że są to pieniądze, które przekazujemy jedynie za wykonanie usługi bankowi, odnosimy wrażenie, że jest nieadekwatna do tego, co bank może nam zaoferować. Zwłaszcza, ze rozbieżności są tutaj ogromne. W Citi Handlowym z tego tytułu zapłacimy 1tys. zł, Meritum Bank i Bank BPH zażyczą sobie prawie 3 razy tyle, bo 2 900 zł. Przyznać należy, ze po takiej informacji wielu nie będzie miało wątpliwości, który kredyt wybrać.

Ubezpieczenie, wycena

Zazwyczaj przy pożyczkach hipotecznych, gdy wkład własny jest niewielki banki zmuszają nas do wykupu ubezpieczenia, tutaj na szczęście ubezpieczenia takiego opłacać nie musimy. Koszty natomiast poniesiemy w Citi Handlowym i Meritum Banku z tytułu wyceny nieruchomości. Będzie to kolejno 600 zł i 750 zł. Bank BPH za wycenę opłat nie pobiera.

Koszt przyznania

Koszt przyznania kredytu najmniej atrakcyjny jest w Meritum Banku nie dość, że płacimy wysoką prowizję to jeszcze obowiązuje nas opłata za wycenę nieruchomości najkorzystniej dzięki niskiej prowizji wypada Citi Handlowy.

Oprocentowanie

Zwróćmy uwagę na to, co przy kredytach interesuje najbardziej. Na oprocentowanie. Oprocentowanie rzeczywiste pożyczki w Citi Handlowym wyniesie 6,01 %, w Meritum Banku 6,33% w BPH będzie to 5,65%. Wynika z tego, więc, że miesięczna rata spłacając kredyt 100 tys. przez 20 lat wyniesie w Citi Handlowym 696,39 zł w Meritum Bank 699,23 zł, a w Banku BPH 716,43 zł.

Dodatkowy produkt a może niższa prowizja?

Jeżeli wciąż trudno podjąć nam decyzje, możemy zwrócić uwagę na kilka wyróżniających oferty cech. W Citi Handlowym za pomoc w dopełnieniu formalności będziemy musieli zapłacić. Minimalnie możemy otrzymać 40tys.zł, a jeszcze atrakcyjniejsze warunki pożyczki zaproponowane nam zostaną, jeżeli posiadamy już jakieś produkty z oferty Citi Handlowy. Meritum Bank kusi nas możliwością uzyskania dodatkowych środków. Niższą prowizją dla wykupujących ubezpieczenie na życie (na niższą niż w Citi Handlowym nie ma jednak szans). Wadą jest w tym przypadku odpłatny wpis hipoteki do Księgi Wieczystej. Bank BPH proponuje kredyt dostępny w wysokości do 50% wartości nieruchomości. Możliwość spłaty w ratach malejących oraz marże uzależnioną od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta.

Wszystkie z ofert wydają się, więc warte uwagi, jednak oczywistym jest, że zaciągając pożyczkę najbardziej zważamy na to ile wyniesie nas rata. W tym przypadku wygrywa Citi Handlowy. Zapłacimy najniższą ratę, a ponadto zapłacimy najniższą na rynku prowizję.

autor: Żaneta Pilarska

Forum - Opinie

Niedziela 18 kwiecień 2021 1:15 Gość

Potrzebuję pilnej pożyczki na opłacenie rachunków post komentarz blog Poszukuję pożyczki konsolidacyjnej, pożyczek niezabezpieczonych, pożyczek biznesowych, kredytów hipotecznych, kredytów samochodowych, kredytów studenckich, pożyczek osobistych, kapitału podwyższonego ryzyka, pożyczki bitcoin itp! Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom fizycznym o niskich i rozsądnych stopach procentowych w wysokości 3%. E-mail na adres: Katarzyna.kaykoloanfirm@gmail.com

Sobota 7 grudzień 2019 7:37 Gość

Jestem Ania z warszawskiej Polski, chciałbym krótko opowiedzieć, w jaki sposób udało mi się uzyskać pożyczkę online, złożyłem pożyczki z forów must tutaj na tych stronach i nie byli w stanie pomóc, więc mam szczęście, że dostałem w kontakcie z firmą pożyczkową o nazwie Jorge Grace z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, mój przyjaciel dostał od nich pożyczkę i dał mi adres swojej firmy, więc skontaktowałem się z nimi i byli w stanie pomóc, wszystko dzięki im za wspaniałe pomóżcie i modlę się, niech Bóg ich błogosławi, proszę, jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki, skontaktuj się z nimi pod adresem firmowym (jorgegraceloanfirm@gmail.com). Pomogą ci powiedzieć, że Ania skierowała ci dzięki.Ania Monica

Piątek 15 listopad 2019 2:36 Gość

Czy odmówiono ci pożyczki z banku lub innej firmy finansowej? * Czy potrzebujesz pożyczki, aby spłacić rachunki lub kupić dom? * Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć działalność gospodarczą? Spełnij swoje marzenia, kontaktując się z firmą AMERISAVE FINANCIALS KREDYT, udzielamy pożyczki o oprocentowaniu 3%, jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami podanym poniżej adresem e-mail: (AMERISAVEFINANCIALS@GMAIL.COM), aby uzyskać więcej informacji na temat tej pożyczki.

Piątek 15 listopad 2019 2:36 Gość

Czy odmówiono ci pożyczki z banku lub innej firmy finansowej? * Czy potrzebujesz pożyczki, aby spłacić rachunki lub kupić dom? * Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć działalność gospodarczą? Spełnij swoje marzenia, kontaktując się z firmą AMERISAVE FINANCIALS KREDYT, udzielamy pożyczki o oprocentowaniu 3%, jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami podanym poniżej adresem e-mail: (AMERISAVEFINANCIALS@GMAIL.COM), aby uzyskać więcej informacji na temat tej pożyczki.

Poniedziałek 11 listopad 2019 1:52 Gość

Witam, jestem Lepek z imienia i mieszkam w Warsaw, jestem tak pełen szczęścia i radości, chciałbym porozmawiać o dobroci Boga w moim życiu, po tylu miesiącach starania się o pożyczkę internet i został oszukany, rozpaczliwie potrzebowałem pożyczki od pożyczkodawców internetowych, a potem spotkałem się z przyjaciółką o imieniu Magma i rozmawiałem o tej wiarygodnej firmie pożyczkowej, w której była w stanie uzyskać pożyczkę, w której szybko i łatwo dostała pożyczkę stres, więc przedstawiła mnie bogobojnej kobiecie, pani Jorge Grace, która kontroluje firmę pożyczkową, i wymagała kwoty pożyczki (50.000,00 złoty) z niskim oprocentowaniem 4%, aby umożliwić mi spłatę długów i rozpoczęcie działalności mały interes, więc pożyczka została zatwierdzona i została wpłacona na moje konto bankowe w ciągu 48 godzin. W ten sposób udało mi się uzyskać prawdziwą, legalną pożyczkę na rozpoczęcie działalności i spłatę rachunków, więc radzę każdemu z was zainteresowany szybką i łatwą pożyczką na bezpieczną i niezawodną pożyczkę bez oszukiwania, tutaj jest adres ich firmy {jorgegraceloanfirm@gmail.com} dzięki.Lepek Anita

Sobota 22 luty 2014 8:48 Gość

Wychodzi najtaniej w Citi Handlowym, wszystkie koszty są zdecydowanie mniejsze niż w innych bankach, które zostały tutaj opisane. Zarówno mniejsza jest prowizja jak i rata miesięczna, tutaj nie ma co się zastanawiać nad wzięciem pożyczki hipotecznej, w którym banku.

Środa 5 luty 2014 22:12 Feno | Oświęcim

Zawsze sprawdzam całkowity koszt kredytu, to najlepszy wyznacznik czy kredyt jest tani czy drogi. Nigdy nie sugeruję się wielkością raty kredytowej, bo interesuj mnie ile faktycznie oddam bankowi w postaci odsetek.

Środa 4 grudzień 2013 20:13 Gość

Pożyczka hipoteczna powinna być przede wszystkim tania. Nie jest ważne skąd ją wezmę. Nazwa banku nie gwarantuje najlepszej oferty. Tu gdzie oprocentowanie jest bardzo niskie bank może nadrabiać olbrzymią prowizją. Natomiast tu gdzie oprocentowanie pozornie jest wyższe nie musi być dodatkowych kosztów. Tak więc najlepiej sprawdzać całkowity koszt kredytu.

Czwartek 26 wrzesień 2013 19:56 Zdzisław | Ciechanów

Przy pożyczkach oraz kredytach nie zwracam uwagi na prowizję, chyba że jest ona na poziomie 5 procent i jest kredytowana. Najważniejsze dla mnie jest oprocentowanie kredytu i pożyczki, na pewno fajnie jest, że pożyczka czy kredyt nie jest obarczona opłatami typu właśnie jak prowizja od kwoty udzielonego kredytu oraz pożyczki.

Piątek 20 wrzesień 2013 22:28 Gość

Z tych podanych przykładów najlepsza oferta pożyczki hipotecznej jest w CityHandlowym, bo jest najniższe oprocentowanie rzeczywiste i oczywiście najniższa rata kredytowa. Trochę więcej trzeba zapłacić za wycenę nieruchomości, która będzie zastawiana pod taka pożyczkę hipoteczną. To jest jednak jednorazowy wydatek, ważna jest rata miesięczna pożyczki hipotecznej, na niej zyskamy więcej.

Wtorek 17 wrzesień 2013 21:44 Gość

Dlaczego nie, duże banki z popularnym logo wcale nie muszą mieć najlepszych ofert. Ja byłam w BPH i powiem, że mi się spodobało to jak mnie obsłużono i chyba się zdecyduję na pożyczkę właśnie w tym banku. Naprawdę nie mam ochoty i potrzeby szukać gdzie indziej.

Sobota 14 wrzesień 2013 21:40 Gość

Nie wybrała bym żadnego z tych banków. Nie to że nie podoba mi się ich oferta. Jednak martwię się o stabilność tego rodzaju banków. Duże banki są dla mnie pewniejsze. Szczególnie, że kredyt biorę na długie lata a nie na rok. Przy fuzji mogą się zmienić warunki, a ja jednak wolę stabilność.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Potrzebuję kredytu

Witam, czy potrzebujesz finansowania dla swoich projektów, dla swoich osobistych potrzeb? Bez...

Najnowsze opinie klientów