PKO BP

PKO BP

Największym bankiem działającym na terenie naszego kraju jest PKO Bank Polski S.A. (pełna nazwa to Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna). Został on już utworzony w roku 1918 dekretem ówczesnego Naczelnika Państwa, którym był Józef Piłsudski. Na przestrzeni czasu, zmieniała się jego forma prawna, zakres działalności, oraz strategie rozwoju. Jednak zawsze był on liderem na rynku polskiej bankowości.

Obecnie bank działa jako jednoosobowa spółka Skarbu Państwa. Część akcji banku, od 2004 roku znajduje się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank PKO BP jest bankiem uniwersalnym. Oznacza to, że swoje usługi oferuje on praktycznie każdemu: osobom fizycznym, małym i dużym przedsiębiorstwom, a nawet ogromnym korporacjom. Dostęp klienta do banku jest bardzo ułatwiony, dzięki licznej sieci oddziałów rozproszonych po całym kraju. Jest ich obecnie około 1200. Dochodzą do tego agencje, których liczbę szacuje się na 2000. Bardzo dużą popularnością cieszy się również bankowość elektroniczna, z której usług korzysta coraz więcej klientów. Od bardzo dawna, bank szczyci się posiadaniem największej ilości klientów. Widać to szczególnie, gdy popatrzymy na ilość rachunków bieżących otwartych w tym banku, oraz gdy weźmiemy pod uwagę ilość wydanych kart płatniczych ? zarówno debetowych jak i kredytowych. PKO BP od lat wiedzie prym na naszym rynku jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne. Zdecydowana większość udzielanych kredytów hipotecznych pochodzi właśnie z banku PKO BP. Ma on w swojej ofercie kilka ich wariantów, a są to: WŁASNY KĄT hipoteczny, WŁASNY KĄT biznes, WŁASNY KĄT MIX, a dla młodych małżeństw, singli lub osób samotnie wychowujących dzieci w swojej ofercie PKO BP ma kredyt z dopłatami Rodzina na Swoim. W PKO BP zaciągniemy też kredyt konsolidacyjny, weźmiemy pożyczkę hipoteczną na dowolny cel, oraz dostaniemy na atrakcyjnych warunkach kredyt mieszkaniowy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Ale PKO BP to nie tylko bank. Jest to duża grupa kapitałowa w skład której wchodzi min. Powszechne Towarzystwo Emerytalne, Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Fundusz Leasingowy, Bankowe Towarzystwo Finansowe i jeszcze kilka innych grup. Dzięki takiej różnorodności, klient nie musi korzystać z usług różnych instytucji finansowych, ale wszystkie swoje sprawy. może załatwić w jednym miejscu.

Chociaż PKO BP w dalszym ciągu znajduje się pod kontrolą Skarbu Państwa, cały czas rozważana jest jego dalsza prywatyzacja. Obecnie szacuje się, że Skarb Państwa posiada przeszło 40 % akcji, a drugim największym udziałowcem jest państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego.

Opinie

Napisany Poniedziałek 10 wrzesień 2012 15:54 przez Gość

może obsługa nie jest na najwyższym poziomie, ale bank jako banko to pko bp jest w porządku, moge śmiało polecić ze swojej strony

Napisany Piątek 11 styczeń 2013 13:28 przez Gość

daje radę, to już nie ten sam bank co kiedyś, coraz więcej młodych pracowników nie skalanych poprzednim ustrojem

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj