Jaki najlepszy kredyt hipoteczny

Jaki najlepszy kredyt hipoteczny

Znasz opłaty, jakie są pobierane, gdy jest przyznawany kredyt mieszkaniowy i wiesz, że są one w dużej mierze dobierane indywidualnie do każdego klienta. W takim razie dobrze byłoby wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, czyli taki, który odpowiadałby Twoim wymaganiom. Ale jak to zrobić?

Na samym wstępie trzeba podkreślić, że nie ma czegoś takiego jak obiektywnie najlepszy kredyt mieszkaniowy. Jakość oferty zależy m.in. od możliwości i wymagań klienta, tego, jaką sumę jest w stanie przeznaczyć na kupno własnego M, długości spłaty zobowiązania czy też waluty, w jakiej jest spłacane świadczenie. Aby wybrać najlepszy, czyli de facto najtańszy kredyt hipoteczny, należy dokładnie czytać umowy, aneksy, zapoznać się ze wszystkimi opłatami oraz prowizjami, a w konsekwencji dokonać chłodnej kalkulacji. W tym zakresie możesz skorzystać z kalkulatora kredytu hipotecznego. Dzięki niemu w mgnieniu oka da się obliczyć koszt danego kredytu. Pozwala on również na porównanie i dokładne oszacowanie, która z ofert prezentuje obiektywnie tani kredyt hipoteczny. Niemniej jeśli to narzędzie wydaje się mało przekonywujące, warto zasięgnąć rady ekspertów i udać się do doradców finansowych, którzy za stosunkowo niewielką opłatą pomogą wybrać najlepszy kredyt mieszkaniowy, idealnie dostosowany do Twoich preferencji oraz możliwości.

Na co zwrócić uwagę, podpisując umowę o kredyt mieszkaniowy

Podczas podpisywania umowy najważniejsze jest to, żeby ją dokładnie przeczytać ? nawet dwa razy, jeśli istnieje taka potrzeba. Równie istotne czynnik stanowi uświadomienie sobie, jakie jest realne oprocentowanie kredytu hipotecznego i porównanie go ? jeżeli nie jest za późno ? z ofertami innych banków. Warto zwrócić też uwagę na to, czy dana placówka pobiera opłaty za przewalutowanie oraz wcześniejszą spłatę zobowiązania. Jeżeli tak, to znaczy, że nie jest to tani kredy hipoteczny. Polecamy również dowiedzieć się, czy istnieje możliwość wstrzymania rat oraz ich zmniejszenia kosztem wydłużenia okresu spłacania. Bardziej wnikliwe osoby powinny zainteresować się samym procesem konstruowania rat, który pozwoli zobaczyć, jak są one tworzone. Najważniejsza jest jednak chłodna kalkulacja i dokładne czytanie każdej podpisywanej umowy.

Forum - Opinie

Piątek 24 maj 2013 15:47 amigo | Warszawa

Jako pracownik PKO Banku Polskiego nie jestem obiektywny, dlatego odsyłam do najnowszych rankingów niezależnych firm - znajdziesz je w Internecie (np. Invigo, Bankier,TotalMoney,OpenFinance,Expander,Notus). W niemal wszystkich "mój" bank jest na czołowych miejscach - spytaj wujka Google.Konkretnie: prowizja - zero, marża - w pierwszym roku 1,1%, później 1,43. Aby z tej promocji skorzystać trzeba posiadać konto i kartę kredytową oraz wykupić ubezpieczenie od utraty pracy i na życie.W tej chwili co 3-ci nowy kredyt na rynku, udzielany jest w PKO BP - nie jest to przypadek, ludzie potrafią liczyć!

Czwartek 23 maj 2013 23:51 Gość

Kredyt hipoteczny najlepiej brać tam Gdzie jest najtaniej. Trudno powiedzieć gdzie najlepiej się udać w pierwszej kolejności. Każdy bank przyznając kredyt hipoteczny ma pewne kryteria które są dopasowywane indywidualnie. Warto odwiedzić kilka banków i wybrać ten najlepszy dla nas.

Piątek 9 listopad 2012 19:47 Gość

bnp paribas odpada, credit agricole lepiej już

Niedziela 28 październik 2012 23:15 Gość

1 alior, 2 pkobp, 3 paribas

Poniedziałek 10 wrzesień 2012 15:46 Gość

jakie ing, co za kit ludziom wciskasz, w ing pracujesz czy co?

Piątek 3 sierpień 2012 8:28 Siria

Chyba najważniejszą sprawą podczas wyboru dobrego kredytu jest wysokość raty. Najniższą oferuje obecnie ING.

Piątek 22 czerwiec 2012 22:10 Gość

odradzam pekao, ja trafiłem koszmarnie, obsługa tragedia, może w innych miastach jest lepiej

Piątek 8 czerwiec 2012 22:03 Gość

pekao sa ma teraz dobrą ofertę i sprawny system rozpatrywania wniosków

Sobota 10 marzec 2012 16:46 Gość

w banku pocztowym teraz maja całkiem przystępną ofertę jeśli w ogóle mozna tak powiedzieć o naszych kredytach hipotecznych

Sobota 4 luty 2012 14:29 Gość

walutowe to właściwie już wyginęły, tylko dla zamożniejszych klientów zostały

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj

Najnowsze porady

Potrzebuję kredytu

WITAJ; Czy potrzebujesz pożyczki?Udzielamy pożyczek dla osób fizycznych: pożyczki osobiste na...

Najnowsze opinie klientów