Mała pożyczka hipoteczna zamiast kredytu gotówkowego

Poniedziałek 18 luty 2013 20:21Zgłoś nadużycie
Cebula
Cebula
Żyrardów
Temat postu: Mała pożyczka hipoteczna zamiast kredytu gotówkowego

Potrzebuję kredytu na sumę 35000 złotych, mam dom i mogę spokojnie dostać pożyczkę hipoteczną albo kredyt gotówkowy. Ale co bardziej jest korzystne pożyczka hipoteczna czy kredyt gotówkowy na taką sumę? I nie chodzi mi tylko o korzyści finansowe.

Ostatnio edytowane przez KredytnaM; Sobota 23 marzec 2013 19:25
Piątek 22 luty 2013 18:30Zgłoś nadużycie
Waldemar
Waldemar
Bielsko-Biała
Temat postu: Mała pożyczka hipoteczna zamiast kredytu gotówkowego

Lepsza pożyczka hipoteczna patrząc na skutki fimnansowe. Około dwa i pół raza taka pożyczka hipoteczna jest tańsza od kredytu gotówkowego. Prowizje od udzielonej pożyczki i kredytu gotówkowego są na podobnym poziomie. Dlatego też wszelkie podane przykłady wskazują na pożyczkę hipoteczną.

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Niedziela 24 luty 2013 15:05 | Fabian | Gdańsk

Fakt faktem pożyczka hipoteczna jest dużo tańsza, od normalnego kredytu gotówkowego, ale jest jedno "ale".

Warto pomyśleć o tym, co będzie wtedy, gdy nagle braknie pieniędzy na brak spłaty zobowiązania. Mamy kryzys, pracę można stracić dosłownie z dnia na dzień - i co wtedy? Zostaniesz bez mieszkania?

W przypadku braku spłaty pożyczki hipotecznej bank ma prawo zlicytować Twoje lokum - dlatego ja bym to przemyślał dwa razy, zwłaszcza że chodzi o raptem 35 000 zł, a nie jakąś grubszą gotówkę na konkretny cel. :)

Reklama
Wtorek 19 marzec 2013 20:24Zgłoś nadużycie
Franek
Franek
Radomsko
Temat postu: Mała pożyczka hipoteczna zamiast kredytu gotówkowego

W twoim przypadku lepiej wziąłbym kredyt gotówkowy, bo po pierwsze jest łatwiej, po drugie jest mniej formalności związanych z załatwieniem kredytu gotówkowego niż pozyczki hipotecznej. A jak chcesz mieć mniej kosztów związanych z zaciągnięciem takiego kredytu gotówkowego to wszelkie nadwyżki finansowe możesz wcześniej spłacić. Wybierz kredyt gotówkowy z opcją wcześniejszej spłaty kredytu bez opłat i prowizji.

Skomentuj wypowiedź

Sobota 23 marzec 2013 19:25Zgłoś nadużycie
Tom
Tom
Legnica
Temat postu: Mała pożyczka hipoteczna zamiast kredytu gotówkowego

Też polecam kredyt konsumpcyjny niż pożyczkę hipoteczną, znam sprawę z własnego doświadczenia. Miałem takie same możliwości na rozkręcenie interesu, ale wybrałem droższą i dogodniejsze warunki kredytu konsumpcyjnego. Póżniej prowadząc działalność gospodarczą wziąłem kredyt dla firm i spłaciłem ten kredyt konsumpcyjny. Teraz mogę spłacać kredyt firmowy, a koszty związane z tym kredytem mogę odliczyć i wpisać w koszty uzyskania przychodu.

Skomentuj wypowiedź

Reklama