Pożyczka hipoteczna na spłatę kredytu gotówkowego

czy dostanę pożyczkę hipoteczną na spłatę innego kredytu?

Czwartek 20 grudzień 2012 21:49Zgłoś nadużycie
Andrzej
Andrzej
Jastrzębia Góra
Temat postu: Pożyczka hipoteczna na spłatę kredytu gotówkowego

witam, mam kredyt gotówkowy na 20 tys. zł, niestety okoliczności powstałe takie a nie inne że nie mam z czego go aktualnie spłacać w takich ratach jakie mam zapisane, czy mogę zaciągnąć pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania, aby ten kredyt spłacić, a tym samym rozłożyć spłatę należności na dłuższy okres z mniejszymi ratami niż miałem to w przypadku kredytu gotówkowego (4 lata)? Czy bank da mi pożyczkę pod zastaw mieszkania, gdy mam nie spłacony kredyt gotówkowy?

Ostatnio edytowane przez KredytnaM; Środa 6 styczeń 2016 21:54
Sobota 9 marzec 2013 9:55Zgłoś nadużycie
Fabian
Fabian
Warszawa
Temat postu: Pożyczka hipoteczna na spłatę kredytu gotówkowego

Rozróżnijmy dwie sytuacje:

- masz niespłacany w terminie kredyt gotówkowy w BIK
- prognozujesz, że za kilka miesięcy nie starczy Ci na raty kredytu gotówkowego w obecnej wysokości (BIK czysty) i chcesz jakoś rozwiązać ten problem

W pierwszej opcji może być problem. Pomimo zastawienia nieruchomości bank musi sprawdzić Twoją zdolność kredytową (w tym historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej). Jeśli masz jakieś opóźnienia w spłacie, to nie jesteś zbyt wiarygodny dla banku - przez co możesz nie dostać takiej pożyczki hipotecznej.

W drugim przypadku nie widzę jednak żadnych przeciwwskazań. Nie musisz mówić, na co pójdą pieniądze z pożyczki hipotecznej. To po prostu zwykły kredyt gotówkowy - tyle, że pod zastaw nieruchomości.

Pożycz ile Ci potrzeba, oddaj kredyt gotówkowy (w całości! żebyś nie popadł w pętlę zadłużenia!), a potem spłacaj dużo niższe raty pożyczki hipotecznej. Pamiętaj jednak o tym, że jeśli powinie Ci się noga, to zostaniesz niestety bez dachu nad głową. ;)

Skomentuj wypowiedź

Reklama
Niedziela 10 marzec 2013 9:18Zgłoś nadużycie
Jan
Jan
Konin
Temat postu: Pożyczka hipoteczna na spłatę kredytu gotówkowego

A zastanawiałeś się, co będzie wtedy, kiedy nagle braknie pieniędzy na spłatę pożyczki hipotecznej?

Wiesz, że taka pożyczka ma niższe oprocentowanie, niż np. tradycyjny kredyt gotówkowy, ale tylko dlatego, że jej zastawem jest posiadana nieruchomość?

Ja bym się zastanowił dziesięć razy, zanim zastawiłbym swój dach nad głową, bo to jedyna rzecz w życiu, której nie powinno się rzucać na kredytową szalę (przynajmniej moim zdaniem).

Długi, długami, ale zawsze są jakieś inne możliwości. Spróbuj po prostu rolować obecne zobowiązania - ale nie kosztem kolejnych kredytów, bo nawet się nie spodziejesz, kiedy wpadniesz w pętlę zadłużenia. ;)

Skomentuj wypowiedź

Komentarze do wypowiedzi:

Czwartek 29 maj 2014 23:05 | Pel | Ruda Śląska

Bardziej refinansować kredyt gotówkowe, wydłużenie okresu spłaty kredytów gotówkowych, a ostateczność jednak to wzięcie pożyczki hipotecznej na spłatę dotychczasowych kredytów gotówkowych.

Środa 6 styczeń 2016 21:54Zgłoś nadużycie
Gość
Gość
Temat postu: Pożyczka hipoteczna na spłatę kredytu gotówkowego

czy dostane kredyt hipoteczny jak mam kredyt gotówkowy?

Skomentuj wypowiedź

Reklama

Podobne wątki

Tytuł wątkuOstatnia wiadomość

Pożyczka hipoteczna na działalność gospodarczą

napisany przez: Marzena; Wtorek 14 maj 2013 19:12