Raiffeisen Bank

Raiffeisen Bank

Istnieje na całym świecie wiele banków, które swoją działalność prowadzą na terenie wielu krajów Jednym z banków, które właśnie do nich nie należą jest Raiffeisen Bank Polska. Raiffeisen Bank Polska Spółka Akcyjna to bank komercyjny z siedzibą w Warszawie. Zalicza się ona do austriackiej grupy Raiffeisen Zentralbank Osterreich AG.

Współcześnie zajmuje trzynaste miejsce pod względem wielkości aktywów w Polsce. Jeśli chodzi natomiast o ilość placówek i oddziałów bankowych, to plasuje się ona na miejscu dwudziestym drugim. Nie należy więc ona jak widać do największych instytucji finansowych w naszym kraju. W Polsce pierwsza placówka Raiffeisen Banku powstała w 1991 roku w Warszawie. Obecnym prezesem instytucji jest Piotr Czarnecki. Jednak wśród pracowników można wyróżnić jeszcze osobistości, które są również ważne dla funkcjonowania całej instytucji. Są to między innymi wiceprezesi zarządu oraz jego członkowie. Tutaj przewijają się takie nazwiska jak Czeremcha, Łukasz Januszewski oraz Marek Patuła.

Kapitał zakładowy Raiffeisen Bank Polska wynosi ponad miliard złotych, a roczny zysk netto to ponad trzysta milionów złotych. Niezmiennym akcjonariuszem banku jest jedynie Raiffeisen International.

Sama oferta tego banku jest skoncentrowana przede wszystkim na średnich i małych firmach i przedsiębiorstwach, które zostały stworzone przez polską klasę średnią. Jednak to wcale nie koniec jej działalności. Wśród usług można również znaleźć dużą ofertę produktów bankowych dla dużych koncernów. Raiffeisen Bank jest również instytucją, która gwarantuje wysokie zatrudnienie. Obecnie w jego placówkach na terenie całego kraju pracuje około dwóch tysięcy pracowników. Na terenie Polski znajduje się dokładnie 86 placówek i oddziałów, w tym także główną siedzibę w Warszawie.

Obecnie bank pragnie rozszerzyć swoja działalność na większą grupę klientów, poprzez wprowadzanie nowych produktów. Należy do nich przede wszystkim dosyć popularny kredyt gotówkowy, czy wysoko oprocentowane lokaty bankowe. Kredyt hipoteczny Raiffeisen Bank udzielany jest w walutach PLN i EUR, a maksymalny okres spłaty jaki możemy otrzymać to 30 lat. Raiffeisen Bank udziela także pożyczek hipotecznych z których uzyskane pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel np wyposażenie mieszkania, zakupie sprzętu agd, czy sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu. Uzyskaną pożyczką hipoteczną można także spłacać inne kredyty lub pożyczki.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj