Ranking kredytów hipotecznych lipiec 2012

W tym miesiącu większość banków uwzględniła już ostatnią podwyżkę stóp procentowych i wprowadziła podwyżki marż kredytów hipotecznych. Największe podwyżki marży zanotowano w mBanku, Multibanku, BZ WBK oraz Euro Banku.

Poniżej prezentujemy ranking kredytów hipotecznych sporządzony przy założeniu kredytu hipotecznego na kwotę 300 tys. zł na okres 30 lat z 25% wkładem własnym.

Dużą zmianę w rankingu zauważymy też w pozycji Eurbanku i BZ WBK, jeszcze niedawno kredyty hipoteczne udzielane w tych bankach plasowały się w czołówce rankingu ze względu na niską marżę, w tym miesiącu jednak banki wprowadziły znaczną podwyżkę marży i mamy spory spadek w rankingu oprocentowania.

Wzrost marż nie ominął także kredytów udzielanych w euro, ale pozytywną wiadomością dla kredytobiorców posiadających kredyt w euro jest obniżenie stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny co może wpłynąć na obniżenie rat kredytów w tej walucie.

Zapraszamy do odwiedzin naszego forum, gdzie można zapoznać się z opiniami klientów o bankach w ramach współpracy przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny.