Ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2012

Za nami miesiąc sierpień, w którym w większości ofert kredytów hipotecznych zanotowano zmiany na niekorzyść klientów. W przedstawionym Rankingu Kredytów Hipotecznych Wrzesień 2012 nie ma zbyt dużego przetasowania w porównaniu z ubiegłym miesiącem, cała czołówka jest niemal taka sama jak w rankingu zamieszczonym w miesiącu sierpniu. W zestawieniu dominują oferty ze wzrostem marży w porównaniu do miesiąca poprzedniego.

Część banków pozostawiła marże na tym samym poziomie, a część zdecydowała się je podnieść. We wrześniowym rankingu kredytów hipotecznych średnia marża wynosi już 1,45%, gdzie jeszcze niedawno bo w miesiącu czerwcu 2012 r. wynosiła 1,20%. Jednak mamy nadzieję że kolejne miesiące przyniosą spadek oprocentowania kredytów ze względu na spadek stawki WIBOR 3M.

Poniższy Ranking Kredytów Hipotecznych na wrzesień 2012 r. sporządzono w oparciu o kredyt hipoteczny na kwotę 300 000 zł z wkładem własnym w wysokości 25%.

W tym miesiącu dobrą wiadomością dla zainteresowanych kupnem mieszkania jest natomiast to, że po raz kolejny ceny mieszkań spadły we wszystkich polskich miastach. Przewiduje się, że pod koniec roku spadek cen może zahamować w związku z końcem programu dopłat Rodzina na Swoim i co za tym idzie wzmożonym zainteresowaniem klientów nieruchomościami spełniającymi kryteria programu.

Także zainteresowani nabyciem gruntów będą mieli powody do zadowolenia, to może być dobry czas na ulokowanie pieniędzy w działki budowlane, które podobnie jak mieszkania po raz kolejny potaniały.

Wejdź na nasze forum o kredytach Rodzina na Swoim i dowiedz się więcej o programie.

Sprawdź też w naszym serwisie ranking kredytów hipotecznych wg opinii klientów.