SGB - Spółdzielcza Grupa Bankowa

SGB - Spółdzielcza Grupa Bankowa

Jednymi z pierwszych banków, które pojawiły się na polskiej scenie finansowej, były Banki Spółdzielcze. Miały one bardzo dużą ilość klientów, szczególnie na terenach wiejskich.

Dzisiaj, ich rola jest trochę mniejsza, ale w dalszym ciągu niektórzy ludzie, zawsze wybierają te banki, gdy potrzebują skorzystać z usług bankowych. Szczególnie chodzi tu o te Banki Spółdzielcze, które postawiły na nowoczesność i wysoką jakość usług. Wiele z takich banków, połączyło swoje siły, tworząc wielkie grupy bankowe, stając się konkurentami dla dużych komercyjnych banków.

Jedną z takich grup jest Spółdzielcza Grupa Bankowa (SGB). Powstała ona w 2001 roku po połączeniu Gospodarczego Banku Wielkopolskiego oraz Bałtyckiego Banku Regionalnego. W następnym roku, do Grupy przystąpił Pomorsko ? Kujawski Bank Regionalny. Oczywiście połączyły się wtedy również zrzeszone w nich Banki Spółdzielcze. W obecnej chwili Spółdzielczą Grupę Bankową (SGB) tworzy ponad 200 Banków Spółdzielczych oraz SGB ? Bank Spółka Akcyjna. Łącznie Grupa posiada ponad 1 800 placówek, co sprawia, że bardzo dużo klientów ma dostęp do jej produktów.

Szukasz kredytu na zakup mieszkania? Sprawdź ofertę na kredyt mieszkaniowy w SGB, dostępny równocześnie w rządowym programie dopłat Rodzina na Swoim.

W ofercie Spółdzielczej Grupy Bankowej (SGB), są zarówno produkty kredytowe, jaki i depozytowe. Poza tym, klienci mogą skorzystać z poręczeń, gwarancji bankowych, czy oferty leasingowej. Bardzo ważną część oferty, stanowią produkty związane z rolnictwem. Wynika to między innymi z faktu, że sporo placówek Grupy znajduje się na wsiach i w małych miasteczkach, w których mieszka wielu rolników. Można więc skorzystać z kredytów z dopłatami z budżetu państwa, lub z Funduszy Unijnych. Ale nie tylko rolnicy znajdą w bankach grupy produkty dla siebie. Klient może w nich założyć konto osobiste, zaciągnąć kredyt, uzyskać kartę do posiadanego rachunku. Również firmy mogą znaleźć w Spółdzielczej Grupie Bankowej (SGB) doskonałą ofertę. Jest nią konto firmowe, możliwość uzyskania kredytów inwestycyjnych czy obrotowych. Coraz popularniejsze usługi leasingowe, również są produktem, z którego można skorzystać będąc klientem Grupy.

Spółdzielcza Grupa Bankowa (SGB), stawia również na nowoczesność. Dzięki temu, klienci banku mają do swojej dyspozycji ponad 3 000 darmowych bankomatów, oraz dostęp do bankowości internetowej. Dzięki temu, wielu młodych ludzi coraz częściej staje się klientami banku. Liczba klientów Banku cały czas zwiększa się tylko dzięki przyłączaniu się nowych banków do grupy, ale również dzięki coraz lepszej ofercie, jaka jest przez nie proponowana.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się, a nie będziesz musiał/a za każdym razem, gdy chcesz coś dodać przepisywać kodu z obrazka. Jeżeli nie masz jeszcze konta w KredytnaM zarejestruj się.
  2. Przeładuj